З жовтня в Україні почав діяти новий механізм фінансування субсидій на оплату житлово-комунальних послуг. Про це повідомили у Міністерстві соціальної політики.

У Мінсоцполітики пояснили, що монетизація пільг не матиме впливу на розмір передбачених законом соціальних гарантій, а дозволить пільговим категоріям населення вигідно користуватись ними.

"Монетизація пільг не вплине на розмір передбачених законом соціальних гарантій, дозволить зберігати кошти на економному споживанні житлово-комунальних послуг і використовувати їх на власні потреби пільговика", – пояснили в міністерстві. Мінсоцполітики

В Україні почали діяти нові правила для виплат субсидій

Прокоментував нововведення експерт з питань енергозбереження Реанімаційного пакету реформ Святослав Павлюк. Він наголосив, що кардинальних нововведень, як таких, запроваджено не було, а сам порядок призначення виплат не змінився.

Популярні новини зараз

"Слугу" Зеленського Галину Третьякову "вигнали" з Ради за скандал з покійним Антоном Поляковим

Надію Савченко з сестрою затримала поліція за підробку сертифікатів

Наталя Могилевська показала, яка з неї "господиня": павуки на люстрі і павутина по кутах

Кейт Міддлтон змінила зачіску і приміряла вбрання нареченої: найкращий образ з часів весілля з принцом Вільямом

Показати ще

Святослав Павлюк, що сума пільги розраховується, опираючись на розмір знижки, на яку одержувач має право згідно із законом. Експерт наголосив, що тепер гроші будуть отримувати люди, а не підприємствам-постачальники послуг.

В Україні почали діяти нові правила для виплат субсидій

"Основна зміна в тому, що не постачальники отримують виплати, а безпосередньо субсидіанти", – сказав він. Святослав Павлюк

Експерт пояснив, що з початку цього опалювального сезону всі субсидії будуть виплачені у грошовій формі. Новий механізм дає можливість отримати допомогу безготівковим або готівковим шляхом монетизації. Під готівковою монетизацією розуміється отримання коштів "живими грошима" з рахунку в одному з уповноважених банків.

"На етапі безготівкової монетизації субсидіант отримує гроші на свій рахунок в Ощадбанку і сам сплачує за рахунками. Якщо у споживача є заборгованість, то гроші надходять на рахунок субсидіанта, автоматично списуються на оплату, а залишок можна зняти після закінчення опалювального періоду", – пояснив експерт. Святослав Павлюк

В Україні почали діяти нові правила для виплат субсидій

Святослав Павлюк зауважив, що на 2020 рік у бюджеті закладено менше коштів на виплати, але зазвичай спочатку влада передбачає менше фінансування, а протягом року додає кошти. Пояснив він це зниженням цін на газ на європейських ринках і неможливістю точно передбачити розмір доплат у подальшому.

"Справа в тому, що знизилися ціни на газ на європейських ринках. Отже, можемо очікувати зниження цін на газ і тепло для населення в Україні. Ймовірно, логіка законодавців у тому, що потреба в доплатах буде меншою за умови нижчих цін на газ" , – зазначив Павлюк. Святослав Павлюк

Також експерт наголошує, що переважна частина субсидіантів в Україні це пенсіонери, а оскільки підвищення пенсій не відбувається, то й не варто очікувати зменшення кількісті громадян, що звернуться за субсидіями. Зі слів Павлюка, поки не відбудеться значних змін в економічній ситуації країні, тобто поки люди не почнуть більше заробляти та витрачати зароблені кошти, доти й існуватме потреба в субсидіях та допомогах.

Варто зауважити, що в бюджеті-2020 на виплату житлових субсидій передбачено 47 млрд 628,6 млн грн.

Нагадаємо, раніше розповіли, як зміняться ціни на продукти, паливо і комуналку в жовтні

Як повідомляв портал "Знай.ua", як не прогавити шанс на нормальну пенсію до 2020 року

Також "Знай.ua" писав, що українцям повідомили, до яких змін готуватися їм з 1 жовтня