З 1 жовтня в Україні відбудеться ряд змін, які торкнуться грошей, субсидій, податків, правил дорожнього руху, і не тільки. Українців ознайомили із нововведеннями, які вже вступили в силу.

Видання Politeka пише про те, чого чекати українцям вже з 1 жовтня. Найголовніші зміни це виведення з обігу дрібних грошей, монетизація субсидій, зміна номерів рахунків для сплати податків і плати за виготовлення біометричних паспортів. Також почнуть діяти зміни в правилах дорожнього руху.

Виведення з обігу дрібних монет

Виведення з обігу дрібних монет

Дрібні монети номіналу 1, 2 і 5 копійок ще деякий час можна буде обмінювати в касах усіх українських банків - до 30 вересня 2020 року, а в касах Ощадбанку, ПриватБанку и Райффайзен Банку Аваль термін довший - обмін дріб'язку завершиться через три роки. Але розраховуватися такими грошами українці від 1 жовтня більше не зможуть.

Монетизація субсидій

З 1 жовтня 2019 року розпочалася монетизація пільг на оплату комуналки. Її особливістю є те, що наразі паралельно будуть діяти дві системи надання пільг у грошовій формі - готівкова та безготівкова.

Популярні новини зараз

Касирка в АТБ "надурила" українку на 60 гривень і не помітила проблему: "На*бала і образилася"

Українці поскаржилися Григорію Решетнику на вибір "Холостячки" Злати Огнєвіч: "Більше дивитися не буду"

Злата Огнєвіч розповіла, що обрала не Андрія Задворного на шоу "Холостячка": "Я переконалася, що..."

Роман Свечкоренко розкрив таємницю творців "Холостячки": не підпускали до Злати Огнєвіч до фіналу і приховали розлучення

Показати ще

Монетизація субсидій

Зміна номерів рахунків для сплати податків

Реквізити бюджетних рахунків для сплати податків і зборів зміняться відповідно до вимог стандарту ІВАN. Перехідний період буде діяти з 01.10.2019 до 31.10.2019.

Зміни регулюються нормами Постанови правління національного банку України від 28 грудня 2018 року № 162.

Зміна реквізитів для оплати суднового збору

Зміни здійснюються на основі введення міжнародного номера банківського рахунку IBAN. Реквізити для зарахування платежів будуть оновлені. З 1 листопада всі перекази будут здійснюватіся виключно із використання IBAN.

Зміна номерів рахунків для сплати податків

Нові реквізити для оплати оформлення біометричних документів

Прес-служба МВС України повідомила, що Державна міграційна служба змінить платіжні реквізити для оплати оформлення біометричних документів.

Зміни в правилах дорожнього руху

З 1 жовтня рух автомобілів за містом в обов’язковому порядку буде здійснюватися з увімкненими фарами. Вимога діне не залежно від видимості та часу доби. Це правило дорожнього руху є обов'язковим до 1 травня.

Нагадаємо, раніше повідомили, що безкоштовної комуналки не буде, чому пропозицію Зеленського відхилили

Як повідомляв портал "Знай.ua", з 1 жовтня пільги по оплаті житлово-комунальних послуг будуть виплачуватися у грошовій формі

Також "Знай.ua" писав, що у Гончарука приготували українцям нові субсидії, цифри радують