У ЗМІ з'явилася інформація, якими були останні слова екіпажу, затонулого під час шторму в Атлантичному океані більше тижня тому, буксира Bourbon Rhode.

Всього на борту було 14 членів екіпажу. Трьох вдалося врятувати, двоє з них були українцями, чотирьох виявили мертвими, а решта семеро оголошені зниклими без вісті.

З офісу компанії Bourbon Offshore в мережу просочився дослівний запис повідомлень моряків затонулого судна. На запису видно, як капітан Bourbon Rhode - хорват Діно Міскіч, каже, що буксир потрапив в ураган і подав сигнал SOS. Допомога потерпілим морякам прибула тільки через добу.

О 08:45 ранку капітан залишив стенограму: "Судно тоне, машинне відділення у воді".

Після цього Міскіч повідомляв, що буксир втратив засоби зв'язку VSAT і FBB, доступною залишилася тільки Інмарсат Ц, яка передає повідомлення з сильними затримками.

О 09:13 з тонучого Bourbon Rhode надійшло повідомлення: "Машинне відділення затоплено".

Після цього офіс повідомив Міскіча, що вони отримали інформацію.

Але замість того, щоб дати наказ капітану терміново евакуювати весь екіпаж, у нього стали уточнювати місце і джерело затоплення. В цей час буксир вже тонув.

З Bourbon Rhode в офіс прийшло повідомлення: "Тонемо, вода в машинному. Всі живі, але рухатися неможливо. Вся машина затоплена. Уся команда на місці збору, готова до евакуації. Неможливо спустити плоти, дуже сильний шторм і хвиля 10 метрів і більше".

О 10:52 Міскіч сповістив офіс, що відкачати воду неможливо, буксир йде на дно.

Об 11:02 офіс відправив йому наступне повідомлення: "Підтвердь, що аварійний генератор у робочому стані".

Не виключено, що невірна робота офісу стала причиною смерті екіпажу корабля. Судно для допомоги Bourbon Rhode відправили тільки о 11:11.

Об 11:46 буксир передав офісу повідомлення, що корма вже затоплена.

Об 11:54 офіс відправив капітанові буксира: "Діно, підтвердь, що відсік З двигунів задраєний/підтвердь, що машинне відділення/задраєно/уточни точне місце джерела затоплення".

О 12:00 буксир запросив точну інформацію з офісу про те, коли до них прибуде рятувальне судно. Через 5 хвилин потопаючий буксир передав, що вода прибуває. У 12:28 - "Відсіки задраєні, але вода прибуває".

О 12:41 офіс компанії запросив підтвердження у капітана, що аварійний і допоміжний генератори працюють.

О 13:32 офіс зажадав у Діно Мискича доповідати про ситуацію на судні кожні 15 хвилин. Це повідомлення вже ніхто не прочитав. Буксир Bourbon Rhode затонув за 13 хвилин, як повідомляється. На судні відмовили двигуни, воно втратило хід, і до катастрофи оставаись лише лічені миті.

О 17:27 офіс Bourbon Offshore почав виходити на зв'язок з сім'ями затонулого екіпажу.

Нагадаємо, раніше в Атлантиці затонуло судно з одеситами, пошуки не припиняються ні на хвилину: що відомо.

Також Знай.uа писав про катастрофу з буксиром в Атлантиці: опубліковано імена постраждалих українських моряків.

Ще Портал Знай.uа повідомляв, що смертоносний ураган "Лоренцо" насувається на Європу з шаленою швидкістю: в небезпеці кожен.