В церковному календарі це день пам'яті мученика Кіпріана і мучениці Іустини. Інші назви свята: «Кіпріан і Устинья», «Купріянов день», «День Устиньї», «День очищення від мани».

Кипріян був язичницьким мудрецем в Антіохії. Він використовував темні чари, щоб допомогти нужденним. Якось один юнак прийшов до нього і сказав, що любить християнку Іустину, а вона його ні. Кіпріан на його прохання послав бісів, щоб спокусити Іустину. Але дівчина змогла молитвами і вірою розвіяти їх ману. Кипріян і всі, хто бачив це, повірили у Христа. Він покаявся, охрестився і вибрав праведний спосіб життя, та такий, що скоро став єпископом. Коли були гоніння на християн, Іустину і Кипріяна стратили в Нікомидії.

Чого не можна робити 15 жовтня

Якщо ви в цей день захворієте, то можете не хвилюватися, адже скоро підете на поправку. Але ось не можна починати нові справи, вони проваляться. Не надягайте яскравий одяг, щоб не привернути до себе пристріт і порчу. Не варто в цей день також пити, щоб не замучили біси. Постарайтеся не брати в руки гроші і не ходити на ринок, якщо не хочете, щоб вас обікрали.

Народні прикмети на 15 жовтня

Популярні новини зараз

Учасниця "Холостяка" Яна Станішевська поділилася легким рецептом Київського торта - "Не такий страшний..."

Українцям "злили" переможця шоу "Танці з зірками": Олександра Зарицька піде без тріумфу

Роман Свічкоренко зустрічався з Тіною Кароль задовго до "холостячки" Злати Огнєвіч: "Так собі хлопчик"

Зірка "МастерШеф" Ліза Глинська втратила дитину через лікарську помилку: "Довели напівмертву до пологів"

Показати ще

Приказки і прикмети

  • Якщо вранці на Устинію ляже на землю іній, то погода найближчими днями буде стояти сухою і сонячною.
  • Якщо весь день йде злива, значить зима буде холодною.
  • Якщо немає вітрів і стоїть тиха погода, то до вечора варто чекати на похолодання.
  • Почався листопад – скоро похолодає
  • П'яного обов'язково в цей день чорти відвідають.
  • Народжені 15 жовтня відрізняються підвищеним почуттям справедливості. Вони можуть стати хорошими суддями і хранителями знань. Носити їм слід гірський кришталь.

Як повідомляв Знай.ua синоптики розповіли, на скільки жорстоким буде жовтень. Прогноз приголомшить українців. Народний синоптик Леонід Деркач повідомив, чи буде бабине літо і коли чекати його настання.

Також Знай.ua писав, що останнім часом курс гривні коливається. Але цьому є пояснення. Економісти розповіли, чи буде долар по 30 і чи варто купувати зараз валюту.

Ще Знай.ua писав, що восени багато хвороб загострюються і псують враження від цієї чарівної пори. Від типових осінніх хвороб і загострень можна себе вберегти: потрібно проводити профілактику та лікування.