25 жовтня Нацбанк України ввів в обіг банкноту в 1000 гривень. Українці, які вже отримали нові купюри, зізнаються, що з нею виникли деякі труднощі: банкноту беруть не всі банківські точки й приймають її за фальшивку.

Нова купюра

Василь Невмержицький, фінансовий аналітик, пояснив, що відбувається: "У віддалених банківських відділеннях нову тисячу бачили вперше, і дивилися на неї з побоюванням. Її не пропускав апарат, який розпізнає фальшивки. Все тому, що техніки досі не доїхали на всі банківські точки і не налаштували техніку. Тому вона не "впізнає" тисячу".

Аналітик зазначив, що не у всіх фінансових установах є каталог для купюри в 1000, немає докладного опису нової банкноти: "Більше того, у відділенні навіть каталогів для неї немає. Не висять оголошення з детальним описом нових грошей. Касири бачили їх тільки по телевізору, і не проінструктовані".

Купюра в 1000 гривень

Популярні новини зараз
Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги Жителів багатоквартирних будинків приголомшили тарифним "сюрпризом": послуга подорожчала одразу на 100% Платити за електроенергію потрібно по-новому: постачальник послуг попередив споживачів За графіком не лише світло, а й вода: комунальники запроваджують нові обмеження
Показати ще

Як повідомляють експерти, у сховищі НБУ вже почали відвантажувати нові гроші. В основному розвозять нові гроші по відділеннях фінансових установ в Києві на замовлення - банки самі просять цей номінал і необхідну суму. Купюри в 1000 гривень повинні з'явитися в інших регіонах країни з наступного тижня.

Антон Тютюн, заступник голови "Ощадбанку", сказав що потрібен час, щоб співробітники банків змогли звикнути до нової купюри: " Співробітникам банків, магазинів і інших торгово-сервісних підприємств потрібен час щоб перебудуватися. На мою думку, цей триватме кілька місяців".

Нагадаємо, раніше українці зможуть купувати валюту в необмеженій кількості: Нацбанк приготував сюрприз.

Також Знай.uа писав, що Україну заполонили фальшиві гривні: як не потрапити на вудку шахраїв.

Ще Портал Знай.uа повідомляв - фальшивка чи ні: як дізнатися справжність 1000 гривень, відео-інструкція.