Українським пенсіонерам пояснили, на які надбавки до пенсії вони можуть розраховувати згідно з українським законодавством. Існує низка законів, котрі визначають порядок призначення пенсійних виплат в державі.

Пенсії в Україні призначають на основі наступних законів: Закон №1058 "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про прокуратуру".

Законодавство України передбачає надбавки до пенсій

Отже, за наявності відповідних підстав та згідно з законами України, пенсіонери можуть розраховувати на:

 • підвищення відповідно до Закону України №3551 "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";
 • цільову грошову допомогу на прожиття згідно з Законом України №1603 "Про поліпшення матеріального становища учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни";
 • пенсію за особливі заслуги перед Україною відповідно до Закону України №1767 "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною";
 • підвищення дітям війни відповідно до Закону "Про соціальний захист дітей війни";
 • додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров’ю постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи відповідно до Закону України №796 "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи";
 • компенсаційна виплата за втрату годувальника відповідно до Закону №796;

Законодавство України передбачає надбавки до пенсій

Популярні новини зараз
Індія і Китай поставили путіну ультиматум щодо України: "Він це інтерпретував по-своєму" На кордоні з Казахстаном росіяни бомжують в целофанових вігвамах, а на росії їм вже готують нари чи іржавий автомат Лукашенко докладеться до російської могилізації: вже дав добро Потяг зніс поліцейську машину з дівчиною в кайданах на задньому сидінні: копи залишили тачку на рейках
Показати ще

Для забезпечення безбідної старості для українських пенсіонерів передбачені також надбавки, наприклад, незайнятим пенсіонерам, які мають на утриманні дітей до 18 років до пенсії за віком, у зв’язку з інвалідністю та за вислугу років, на догляд особам з інвалідністю та одиноким особам.

Крім цього, нарахування надбавок до пенсій регулюються й іншими українськими законами та передбачає:

 • надбавка відповідно до Закону України "Про донорство крові та її компонентів";
 • підвищення відповідно до пункту "г" статті 77 Закону України "Про пенсійне забезпечення";
 • підвищення відповідно до Закону України "Про жертви нацистських переслідувань";
 • підвищення відповідно до Закону України "Про статус гірських населених пунктів в Україні";
 • державна соціальна допомога на догляд відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю".

Законодавство України передбачає надбавки до пенсій

Згідно з даними експертів Національної ради економічного розвитку, на початку жовтня 2019 року середній розмір пенсії в Україні становив 3020 грн, а в минулому кварталі — 3006 грн. Проте повністю задовольнити потреби українського пенсіонера може пенсія розміром в 11 041 грн — таку суму показало опитування Research & Branding Group.

Повідомляється, що з 1 липня до 1 жовтня розмір мінімальної пенсії в Україні виріс на 0,5%. Крім того, у Кабміні планується трьохетапне підвищення пенсійних виплат — очікується, що у 2020 році мінімальна пенсія українця збільшиться на 8%.

Нагадаємо, раніше міністр Милованов боляче вдарив по останній надії пенсіонерів

Як повідомляв портал "Знай.ua", українці втратять субсидії

Також "Знай.ua" писав, що в Україні зникнуть трудові книжки