Незважаючи на те, що опалювальний сезон розпочався ще 3 тижні тому, сотні киян вимушені мерзнути в холодних квартирах. До нашої редакції надійшло чимало звернень з приводу відсутності опалення. А в когось, взагалі, немає ані опалення, ані гарячої води. Які райони є найпроблемнішими, з'ясовували Знай.ua.

Прорив труб - фото Інформатор
Прорив труб - фото Інформатор

"Крижане царство": жодного дня з гарячими батареями

Масштабний провал асфальтного покриття в самісінькому центрі міста, що нещодавно стався на вулиці Шота Руставелі, користувачі соцмереж визнали черговим ганебним "лейблом" нинішньої столичної влади. На цю тему одразу ж створили чергову порцію мемів із зображенням мера Києва Віталія Кличка.

Популярні новини зараз
"Іди в Україну, ти, бл**ь, служи": розлючені українці накинулися на працівників паспортного столу в Польщі Комунальники масово подають до суду на неплатників: яка заборгованість вважається критичною Перерахунок пенсій з 1 травня: чого чекати стареньким Які електроприлади "тягнуть" найбільше - зараз це дуже важливо знати
Показати ще

Та, разом з цим, призове місце в "ганебному топі" продовжує займати і "крижане царство", що вирує у сотнях столичних квартир. Одним із найпроблемніших районів є Подільський – з тамтешніх вулиць до нас надійшла найбільша кількість скарг.

"З моменту початку опалювального сезону у нас не було жодного дня, коли б батареї потеплішали. Куди не зателефонуєш, кажуть, що це тимчасові проблеми, у зв'язку з аварією, або взагалі знахабніло говорять, що "Ваш будинок підключений, все добре". Та це все суціальна маячня – моя родина продовжує мерзнути! А платіжки за жовтень вже прийшли космічні! За що ми маємо платити? Як таке може бути в столиці країни у ХХІ столітті?!", – скаржиться Олег Миколайович, мешканець будинку по вул. Проспект Правди, 68, що в Подільському районі.

Оплата за комунальні послуги - фото Запорізька обласна державна адміністрація
Оплата за комунальні послуги - фото Запорізька обласна державна адміністрація

Практично така ж ситуація і в інших районах міста.

"В нашому будинку всі ці дні ледь-ледь теплі батареї – практично холодні. Вдома – холод. Та хіба це когось турбує?! Мало того, що кругом у дворі розбиті дороги, що не можна пройти, так ще й дома – як у середньовіччі. Але ж платіжки з кількома нулями ніхто не відміняв – невже за це ми маємо сплачувати таку ж ціну, як будинки з гарячими батареями?!", – обурюється Марія, мешканка одного з будинків по вулиці Ольжича, що в Шевченківському районі.

Скарги киян можна побачити навіть на особистій сторінці "Кличко – мер" у Фейсбуці – люди висловлюють обурення прямо під постами столичного голови.

Прорив труб - фото Face.News
Прорив труб - фото Face.News

Місяцями відсутня і гаряча вода: "Комунальним господарством ніхто не займається"

Чимало жителів мегаполісу продовжують скаржитися і на відсутність гарячої води.

"Скільки можна знущатися над людьми?! Мало того, що батареї ледь теплі і в хаті доводиться одягатися в шуби, так ще й теплу воду не дають вже майже рік! Ми мучимося з тазиками та каструлями з минулої зими. Щотижня обіцяють дати и не дають. Чи є совість у цієї влади, взагалі?!", – скаржиться мешканка будинку на проспекті Гонгадзе 32-Б Катерина Сенчук.

"На жаль, комунальним господарством в місті ніхто не займається. Ми пам'ятаємо, як у киян, взагалі, ціле літо не було гарячої води і, так само, минулого року у людей тижнями не було опалення. Наявність холодних батарей вже є звичною картиною для Києва. Нещодавно знову на Шота Руставелі стався провал дорожнього полотна – при чому, в тому місці, де і рік тому. Все це говорить про те, що у міської влади нема бажання та хисту опікуватися цими проблемами – вони зайняті іншими якимись справами, на кшталт хаотичної забудови столиці", – зазначає голова київського осередку політичної партії Миколи Томенка "Рідна країна" Олександр Федоренко.

Прорив труб на Шота Руставелі - фото Наш Київ
Прорив труб на Шота Руставелі - фото Наш Київ

Ми, в свою чергу, направили відповідний запит до прес-служби КМДА, аби встановити загальну кількість скарг на холод у квартирах та у який спосіб мешканці проблемних будинків зможуть компенсувати оплату за опалення за "льодовиковий період".

Тож про подальший розвиток подій, читайте на порталі Знай.ua.