Міжнародний день студентів

Цей день відзначають щороку 17 листопада, а заснували його ще в 1941 році під час міжнародної зустрічі студентів з тих країн, які боролися проти фашизму. Але вперше цей день відзначили в 1946 році. Дату встановили на честь чеських студентів-патріотів. Зазвичай студентські свята асоціюються у людей з романтикою, молодістю і веселощами, але історія цього свята трагічна. 28.10.1939 в окупованій фашистами Чехословаччині, празькі студенти і їх викладачі вийшли на демонстрацію, щоб відзначити річницю утворення Чехословацької держави. Окупанти розігнали їх і застрелили студента Яна Оплетала, який навчався на медика. Його похорони теж в підсумку переросли в протест. 17 листопада студентські гуртожитки були оточені.Тоді заарештували понад 1200 студентів і забрали їх в концтабір Заксенхаузен, 9-х стратили без суду, Гітлер віддав наказ закрити всі вузи до закінчення війни.

Міжнародний день недоношених дітей

У 2009 році з ініціативи Європейського фонду по догляду за новонародженим заснували це свято. Щороку на землі народжується 15 млн недоношених дітей, тобто приблизно кожна 10-та дитина. У перший раз відзначили свято в 2009 році. Тоді профессорои кліннікі університету у Відні на площі Святого Михайла запустили 500 білих куль, за кількістю недоношених, що народилися у Відні за той рік.

День захисту чорних котів в Італії

Це незвичайне свято відзначають щороку, його заснували з ініціативи активістів італійської Асоціації із захисту навколишнього середовища і тварин і вперше відзначили в 2007 році. Майже всім відомо, що в багатьох культурах, чорний кіт вважається символом нещастя, помічником відьми або втіленням нечисті. Люди досі забобонні, але не щастить все ж коту. Щороку пропадають і гинуть десятки і сотні тисяч чорних котів. Також чорних кошенят набагато рідше беруть в притулках.

Популярні новини зараз

Нардепи знову спробують скасувати "літній" час заради Європи: повернуться після переходу на "зимовий"

Прощавайте, пакети для пакетів: Україна відмовилася від пластикових кульочків - озвучено розміри штрафів

Ляльку з "Гри в кальмара" поставили стежити за порушеннями в реальному житті: на "червоний" тепер не пройдеш

Син Софії Ротару Руслан Євдокименко показав нового члена родини: "Солоденький малюк"

Показати ще

Народні прикмети на 17 листопада

Православні свята:

  • Пpеподобного Іоанникія Великого.
  • Преподобного Меркурія Печерського.
  • Священномучеників Никандра і Ермея.

Ярема - сиди вдома

У цей день відзначається пам'ять двох священномучеників - Нікандра, єпископа Мирського, і пресвітера Ермея. На Русі вірили, що потрібно не виходити сьогодні з дому, навіть на подвір'я, щоб не зіткнутися з нечистю і не потрапити в неприємності. Злі духи в цей день намагаються потрапити в хату і поцупити розпечене вугілля із печі. Тому ні вогонь, нічого іншого сьогодні сусідам не давали, щоб дім не покинуло щастя.

Іменини в цей день

Олександр, Євгенія, Ярема, Іван, Ілля, Микола, Порфирій, Симон, Степан

Як повідомляв Знай.ua синоптики розповіли, що погода взимку буде аномальною. Тенденція останніх років збережеться, однак зміни клімату призведуть до сильних коливань температур. Українці ще дізнаються, що таке "собачий холод".

Також Знай.ua писав, що останнім часом курс гривні коливається. Але цьому є пояснення. Економісти розповіли, чи буде долар по 30 і чи варто купувати зараз валюту.

Ще Знай.ua писав, що восени багато хвороб загострюються і псують враження від цієї чарівної пори. Від типових осінніх хвороб і загострень можна себе вберегти: потрібно проводити профілактику та лікування.