У ПЦУ заявили, що міняти церковний календар і переносити дату святкування Різдва не збираються, оскільки зараз це "не вчасно". Про це повідомив глава церкви Єпіфаній в інтерв'ю ВВС.

"Як Православна церква України ми не проти змінити церковний календар і дати святкування Різдва, адже це не догма. Але зараз це ще не вчасно. Для зміни календаря немає підтримки з боку українського суспільства", - пояснив митрополит.

Він також підкреслив, що в соцмережах можна побачити "деяку ейфорію", "але, на жаль, не всі люди, які пишуть і підтримують реформу в Facebook, так само активно відвідують храми".

Різдво
Різдво

"Якщо ми скажемо, що святкуємо Різдво 25 грудня, чи багато хто з них прийде в храм. В більшості вони будуть приватно святкувати 25 грудня, а храми будуть порожні. 7 січня в церкву прийдуть інші парафіяни, які є практикуючими віруючими ПЦУ. Буде певний дисонанс", - сказав Єпіфаній.

Популярні новини зараз

"ЄС" Порошенка виставила дивний ультиматум Зеленському та ДБР: "Вони незаконно стежать"

Аллегрова пустилася в танок на стільці, наївшись грибів: весілля запам'ятають надовго

Зірка серіалу "Свати" переживає важку втрату: "Серце не витримало..."

Жінки йтимуть на пенсію у 55: Зеленський вніс поправки до закону 4-х річної давності

Показати ще

Крім того, за його словами, Московський патріархат використовує цей привід для розділення і буде вказувати своїм парафіянам – "бачите, вони не православні, вони святкують згідно "католицького календаря".

Єпіфаній зазначив, що мова йде не тільки про зміну дати святкування Різдва – реформа календаря стосується змін усіх головних свят.

Єпіфаній, фото - Без Табу
Єпіфаній, фото - Без Табу

"Тоді будемо святкувати Покрову – не 14, а 1 жовтня, так само святкування Миколая", - уточнив глава ПЦУ.

Він спростував новину про те, що Варфоломій ставив ультиматум ПЦУ змінити календар.

"Патріарх Варфоломій взагалі не ставив ніяких ультиматумів, не висував певних вимог. Вони зацікавлені в тому, щоб ми успішно розвивалися, а не ставити перепони", - підсумував предстоятель церкви.

Нагадаємо, що митрополит ПЦУ Єпіфаній заявив про можливе перенесення дати святкування Різдва з 7 січня на 25 грудня.

Як повідомляв портал Знай.uа, Меланія Трамп почав прикрашати Білий дім до Різдва.

Також портал Знай.uа писав, що Єпіфаній у Дніпрі благословив будівництво двох храмів ПЦУ.