В Україні на початку 2020 року може прискоритися інфляція через тимчасове ослаблення курсу гривні. Про це повідомляє Департамент економічної стратегії та макроекономічного прогнозування Мінекономіки.

Так, до кінця цього року рівень інфляції нижчий, ніж очікувалося раніше. У відомстві підкреслюють, що це пов'язано з відчутним зміцненням обмінного курсу.

"Протягом I кварталу 2020 формування інфляційного тренду буде відбуватися, в першу чергу, під впливом сезонності на продовольчому ринку, а також можливого тимчасового ослаблення гривні", - йдеться в повідомленні.

курс гривні
курс гривні

Крім того, серед ризиків пришвидшення інфляції також зазначаються зростання витрат виробництва (через зростання оплати праці і тарифів на електроенергію) та їх прискорене перенесення на споживчі ціни.

Популярні новини зараз

Головне за день середи, 22 січня: Зеленський нагнав страху у Давосі, ЄС змінив безвіз, а Україну накрив містичний туман

Курс валют на 23 січня завдасть клопоту українцям

Просили зими - отримуйте по повній: синоптик налякала українців прогнозом

У Харкові двоє африканців посадили за кермо собаку і взяли курс на "Барабашово": кадри, які підривають мозок

Показати ще

При цьому ще одним ризиком розглядається відсутність транзиту газу через територію України і відновлення трендів зростання цін на енергоносії на світовому ринку на тлі наявних геополітичних конфліктів на Близькому Сході. У Мінекономіки вважають, що це негативно позначиться на обмінному курсі гривні.

Нагадаємо, чому жінкам у нашій країні платять менше, ніж чоловікам.

Як повідомляв портал Знай.uа, продуктовий набір пересічного українця стає розкішшю через стрімке зростання цін на головні продукти. 

Також портал Знай.uа писав, що зарплати в Україні перерахували: хто отримує більше всіх, а кому доводиться економити.