Міжнародні та національні свята 16 грудня відсутні. Але сьогодні все ж є що відзначити. Та й до Нового року залишилося якихось 15 днів.

День шоколаду

Кажуть, що тільки в це свято можна є необмежена кількість солодощів, і нічого вам за це не буде – ні зайвих калорій, ні проблем зі здоров'ям. У різних країнах це свято випадає на різні дні, але саме 16 грудня по праву вважається в США днем всього, що вкрито цією смакотою.

Новорічний шоколад
Шоколад на Новий рік

День Незалежності Казахстана

Цікаво, що Казахстан на сьогодні є найбільшою країною у світі, яка немає виходу до моря. Дата святкування Дня Незалежності в країні приурочена до події прийняття Верховною Радою Республіки Казахстан Закону про державну незалежність, яке відбулося 16 грудня 1991 року. Це офіційний вихідний. Свято за традицією відзначається два дні - 16 і 17 грудня.

Жартівливі свята:

Свято подарунків без приводу

Популярні новини зараз
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Показати ще

День написання листів Діду Морозу

Історичні події 16 грудня : чим дивував світ у цей день

1497 – Васко да Гама обігнув Мис Доброї Надії, першим із європейців пройшовши в Індійський океан.

1899 – в Італії засновано футбольний клуб “Мілан” – один з найтитулованіших футбольних клубів світу.

1957 – радянська експедиція вперше досягла південного геомагнітного полюса Землі.

1979 – американський автогонщик Стен Барретт став першою людиною, яка подолала звуковий бар’єр, пересуваючись по поверхні Землі.

Народні прикмети на 16 грудня

У понеділок, 16 грудня за народним і православним церковним календарями вшановують пам'ять преподобного Іоанна Мовчальника, єпископа Колонійського.

Іван Молчальник

Святий Іоанн народився місті Нікополі в сім'ї великого воєначальника. З дитинства він вивчав церковні писання і вирішив присвятити своє життя молитвам і самотності. Після смерті батьків, Іоанн за гроші спадщини побудував церкву і переїхав туди з іншими ченцями.

У 28 років він став єпископом Колонійської церкви. В цей сан Іоанна було висвячено на прохання жителів міста Колонії. Однак, керуючи церквою, він не перестав вести аскетичний спосіб життя.

Через 10 років у Вірменію прийшов інший правитель, який став втручатися у справи церкви. Іван вирішив залишити свій пост і усамітнитися. В Лаврі преподобного Сави він став простим послушником і протягом 4-х років трудився на найважчих роботах. Незабаром прийняв обітницю мовчання і 4 роки провів у келії.

Іменини

Андрій, Георгій, Єфрем, Микола, Гаврило, Іван, Федір.