На днях у Верховній Раді зареєстрували новий законопроект, який передбачає зміни у Кодексі законів про працю України. Так, серед одних з найважливіших нововведень є те, що роботодавець не зможе через за будь-які дрібниці звільнити працівника.

Так, у новому законі прописано ряд причин, які унеможливлюють звільнення з роботи працівника:

  • членство працівника в профспілці або участі у профспілковій діяльності в неробочий час чи (за згодою роботодавця) в робочий час;
  • намір стати представником працівників або виконанням функцій представника працівників;
  • участь у страйку, організованому відповідно до вимог національного законодавства;
  • оскарження дій роботодавця за звинуваченням у порушенні трудового законодавства або зверненням до відповідних органів;
  • расу, колір шкіри, статтю, сімейний стан, сімейні обов'язки, вагітність та материнство, віросповідання, політичні погляди, національність або соціальне походження.

Робота, фото: bigmir
Робота, фото: bigmir

Щоправда, якщо роботодавець все ж і звільняє робітника, то він насамперед має повідомити його не раніше ніж за 15 днів — якщо сума періодів роботи працівника у цього роботодавця становить не більше 6 місяців; за 30 днів — якщо понад 6 місяців; 60 днів — понад 5 років; 90 днів — понад 10 років.

Окрім цього, за домовленостями строки попередження можуть бути замінені грішми у розмірі подвійного середньоденного заробітку працівника за кожен календарний день зменшення строку такого повідомлення.

Нагадуємо, що нещодавно в Кабміні повідомили про те, що курс долара у цьому році продовжить знижуватись.

Як повідомляв портал Знай.uа, в 2020 році ряд товарів подорожчає через інфляцію, врожай і попит.

Також портал Знай.uа писав, що українці масово продають долари і євро і скуповують гривню.