В комітеті Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів розробляють нову пенсійну програму, повідомила голова комітету Галина Третьякова.

Зокрема, українцям хочуть надати можливість відкладати собі на пенсію, поповнюючи особовий рахунок. При чому, яку суму відкладати на старість, кожен вирішуватиме сам. А роботодавець повинен буде сплачувати ту ж суму плюс 1 відсоток від зарплатні робітника.

Пенсіонери, фото: pixabay.com
Пенсіонери, фото: pixabay.com

Це роблять на виконання зобов’язань перед міжнародними інституціями збільшити коефіцієнт заміщення (частину доходу, яка зберігається в робітника після його виходу на пенсію) до 40 відсотків. Зараз він в середньому по країні становить 20 відсотків, а для людей у віці 70-80 років може становити навіть 10-15 відсотків.

Зараз в Україні працює солідарна система загальнообов’язкового пенсійного страхування та система добровільного пенсійного забезпечення.

Популярні новини зараз
Авдєєв день 2 грудня: не виходьте на вулицю та викиньте посуд із тріщинами, суворі заборони та традиції Курс долара у 2023 році по 50 грн - міф чи реальність - відповідь експерта Перебої з поставками та ціновий колапс: соняшникова олія може повторити долю курячих яєць Готуємо велосипеди? Українцям відповіли, коли на заправках не залишиться бензину та солярки
Показати ще

Нагадуємо, що нещодавно міністр економіки Тимофій Милованов прокоментував найбільш суперечливі положення проекту нового кодексу про працю.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про те, що на сайті Верховної Ради з’явився проект нового трудового кодексу, який також містить низку суперечливих положень.

Також портал "Знай.uа" пояснював, за що і на скільки будуть штрафувати роботодавців.