29 грудня стався обмін полоненими за форматом "всіх на всіх" між Києвом і ОРДЛО. Так званим "республікам" Донбасу були передані екс- "беркутівці" Олег Янішевський, Павло Аброськін, Сергій Зінченко, Сергій Тамтура і Олександр Маринченко.


І от колишні "беркутівці" Олександр Маріченко і Сергій Тамтура, яких наприкінці 2019 року було обміняно в ОРДЛО, повернулися до Києва. 

Про це стало відомо із допису адвоката Олексія Горошинського в Facebook:

Популярні новини зараз

Лазебна пояснила, що заважає виплатити пенсіонерам обіцяну тисячу

У Києві палають склади супермаркету, Солом'янка в диму - кадри надпотужної пожежі

Пандемія у Львові - головний медик назвав кількість хворих і озвучив головне побоювання

Як приготувати м'ясо в кисло-солодкому соусі, в домашніх умовах — записуємо і експериментуємо

Показати ще

Сергій Тамтура (крайній зліва) і Олександр Маріченко (крайній праворуч) (facebook.com)

У своєму пості він також повідомив про заяву екс- "беркутців":

Зеленському Володимиру Олександровичу
Президенту України
вул. Банкова 11,
м.Київ, 01220

Разумкову Дмитру Олександровичу
Голові Верховної Ради України
вул. Михайла Грушевського 5,
м.Київ, 01008

Рябошапці Руслану Георгієвичу
Генеральному прокурору України
вул. Різницька 13/15,
м.Київ, 01011

Відкритий лист екс-співробітників Київського спецпідрозділу міліції «Беркут»

Ми, екс-співробітники Київського спецпідрозділу міліції «Беркут» Олександр Маринченко та Сергій Тамтура, заявляємо свою позицію відносно раніше здійсненого обміну і нашого сьогоднішнього повернення до Києва.

Більше 5 років нас тримали за гратами за злочини, яких ми не вчиняли. Винуватими нас призначив політичний режим, що прийшов до влади шляхом збройного державного перевороту у 2014 році.

Увесь цей час керівництво України використовувало нас щоб «звітувати» перед частиною українського народу про притягнення до відповідальності винних у розстрілах протестувальників на Майдані.

Це дозволяло цим політикам приховувати справжніх організаторів убивств правоохоронців та мітингувальників у лютому 2014 року.

Але, навіть маючи усю міць репресивної машини – ГПУ, СБУ, МВС, суди, і політичну волю на засудження завідомо невинуватих осіб, доказів нашої вини не знайшлось.

Лише у 2019 році Святошинський районний суд зважився змінити запобіжний захід з тримання під вартою на домашній арешт. І це рішення ніяк не було пов’язане з обміном – воно було мотивовано тим, що «прокурором не доведено обґрунтованість підозри у вчиненні умисних вбивств і замахів на такі вбивства».

Вперше за 5 років у нас з’явилась можливість опинитися вдома, поряд зі своїми родинами. Нехай кожен з вас уявить себе на нашому місці.

За виконання присяги, даної українському народу «мужньо і рішуче, не шкодуючи своїх сил і життя» стояти на захисту громадського порядку і української держави, ми були кинуті за грати, названі вбивцями та «ворогами народу», нас ганьбили у більшості ЗМІ протягом 5 років.

Після нашого звільнення під домашній арешт у липні та грудні 2019 року, за гратами безпідставно залишалися наші товариші по службі – Сергій Зінченко, Павло Аброськін і Олег Янішевський.

Згодом з’явилась можливість їх звільнення в рамках обміну на умовах «всіх на всіх». Наша відмова від участі в обміні поставила б під загрозу цей обмін загалом. Розуміючи почуття кожного зі списку «на обмін», ми не могли поставити власні інтереси вище інших. Тому були змушені погодитися на участь в обміні. Також ми розуміли, що цей обмін дозволить привернути увагу влади та громадськості до питання об'єктивної оцінки подій 2014 року.

Це був державний переворот. А частина протестувальників не були мирними - вони були озброєними злочинцями. Вони закидували правоохоронців камінням, катували, палили «коктейлями Молотова», розстрілювали їх з вогнепальної зброї! Про яке справедливе розслідування тих подій може йти мова, якщо цим злочинцям дозволили уникнути покарання?!

Їхні спільники у владі у 2014 році прийняли закон про амністію з єдиною метою – приховати від українського народу правду. Правда - це причина нашого повернення до Києва. Протягом п'яти років судовий процес був основним джерелом правди про Майдан і повинен продовжитися.

Ми і надалі будемо приймати участь у судових засіданнях. Нам нічого приховувати - ми не скоювали злочинів. Ми хочемо відновити чесне ім'я спецпідрозділу "Беркут". Ми хочемо, щоб по-справжньому винні у вбивствах правоохоронців і протестувальників були покарані.

Ми закликаємо Президента України, Генерального прокурора України та депутатів Верховної Ради України негайно скасувати закон про амністію майданівців та забезпечити справедливе та неупереджене розслідування подій 2014 року за участі міжнародних спостерігачів та експертів. 8 лютого 2020 року Тамтура Сергій Борисович​​​​​ ​ Маринченко Олександр Миколаєвич - йдеться у відкритому звернені до президента

фото відкритого звернення екс-беркутців до президента

фото відкритого звернення екс-беркутців до президента

Нагадаємо, бойовики змушують перевізників з ОРДЛО збирати базу потенційних диверсантів


Як повідомляв портал "Знай.ua", в Україні може стати реальна легалізація подвійного громадянства 


Також "Знай.ua" писав, що солдат влаштував стрілянину в торговому центрі