Пральна машина - наша надійна і ефективна помічниця, яка допомагає завжди виглядати чисто і охайно. Але будь-яка техніка, навіть недавно куплена, потребує регулярного догляду, і пральна машина не виняток. Допомагаючи нам прати свій одяг, пральна машинка також повинна бути чистою. Тому не чекаємо, коли прилад вийде з ладу, з'ясовуємо, як і чим почистити пральну машину від накипу, цвілі і бруду.

Навіщо очищати пральну машину?

чому треба чистити пральну машину
Навіщо чистити пральну машину? https://lifter.com.ua/

Прилад, який легко видає чисту, віджату і майже суху білизну, потребує періодичного очищення. Не дивуйтеся, але всередині пральної машини не так чисто і стерильно, як вам може здатися. Висока вологість і тепло - сприятливі умови для розвитку грибка і цвілі, а також появи затхлого запаху. Жорстка водопровідна вода, постійний нагрів до високих температур і інтенсивні режими прання - запорука появи накипу на нагрівальному елементі. А ще всередині барабана можна виявити мильний наліт, про існування якого ви навіть не здогадувалися. Особливо, якщо ви не шкодуєте миючого засобу або часто перете на швидких режимах. І всі ці фактори - найлютіші вороги і пральної машини, і вашого здоров'я і навіть вашого гаманця.

Справа в тому, що накип на нагрівальному елементі призводить до того, що машинка-автомат довше і гірше гріє воду, відповідно, знижується якість прання, а ось витрата електроенергії - зростає. Більш того, сам прилад працює на межі своїх можливостей, і може вийти з ладу в будь-який момент. А заміна ТЕНу - задоволення не з приємних, і не з дешевих. Ще й прати руками доведеться.

Та й поганий запах, хвороботворні бактерії і наліт всередині барабана не сприяють чистоті і порядку. Радує той факт, що очистити свою пральну машину можна самостійно, в домашніх умовах і підручними способами. Копійчані засоби допоможуть вам ефективно впоратися з будь-якими забрудненнями усередині пральної машини. Потрібно лише не забувати їх використовувати.

Як очистити ТЕН від накипу

Реклама постійно твердить нам про необхідність використання спеціальних і, часом, недешевих засобів, які допомагають боротися з накипом на нагрівальних елементах пральної машини. Це так званий антикальк - група засобів, які знижують концентрацію солей в складі водопровідної води, яка використовується під час прання. Купити кращий засіб можна в будь-якому магазині побутової хімії, допоможуть в цьому відгуки реальних користувачів, а ціна залежить від країни-виробника. Варто пам'ятати, що антикальк використовується як профілактика утворення накипу. А якщо ваша пральна машина вже відслужила вам рік і більше, спершу потрібно поборотися з накипом усередині агрегату.

лимонна кислота для пральної машини
Як очистити пральну машину лимонною. кислотою? https://www.youtube.com/

Найпростіший спосіб, який позбавить від утворення твердих відкладень солей на ТЕНі, - лимонна кислота. Для цього потрібно насипати лимонну кислоту в відсік для порошку і включити тривалий режим прання з нагріванням до високих температур. Можна зупинити роботу приладу і залишити пральну машину з лимонною кислотою на ніч. А потім відновити цикл прання. Після такого впливу не забудьте промити фільтр і зливний шланг машинки від великих шматків накипу. Скільки лимонної кислоти потрібно додати для ефективного очищення? Приблизно 25-30 гр порошку на завантажувальний кілограм. Тобто, для стандартної домашньої машини із завантаженням на 5 кг слід використовувати 5 столових ложок лимонної кислоти.

Позбутися від накипу на внутрішніх частинах вашої машинки допоможуть і інші підручні засоби - оцет і сода. Потрібно взяти дві склянки звичайного столового оцту і додати його прямо в барабан або відсік для порошку. Запустити пральну машину в режимі тривалого прання з високою температурою. Приблизно через 10-20 хвилин машинку варто зупинити і залишити з оцтом на годину. Після чого перемкнути режим на полоскання і змив. Посилити оцет допоможе харчова сода, додана разом з розчином всередину пральної машини. Таке очищення може проводитися кілька разів на рік, не частіше.

Якщо ТЕН сильно «обріс» накипом, можна очистити його вручну. Потрібно буде вивчити інструкцію, в якій сказано, де знаходиться нагрівальний елемент у вашій моделі пральної машини. ТЕН потрібно зняти і помістити в концентрований розчин лимонної кислоти на ніч. Тільки не використовуйте ножі або викрутки, щоб відколоти шматки накипу - так ви можете пошкодити або зламати деталь.

Як очистити пральну машину від цвілі і грибка?

видалити цвіль з пральної машини
Як вимити цвіль у пральній машинІ? https://takprosto.cc/

На ущільнюючих гумових канатах і на манжеті навколо барабана з часом можна помітити появу чорних плям. У такій ситуації потребується ручна чистка. Якщо ви помітили, що на гумках з'явилася цвіль, а з барабана смердить, відмити манжету можна за допомогою харчової соди. Це простий і універсальний засіб ефективно бореться з будь-яким брудом. Потрібно приготувати кашку з рівних частин засобу і води, після чого гарненько, вручну, чистимо содою все сліди цвілі і грибок з гуми ущільнювача.

З проявами чорної цвілі добре справляться хлор. Він також допомагає прибрати неприємний запах з нутрощів машинки. Деякі господині вважають за краще додавати звичайну хлорку під час «холостого» прання і таким чином дезінфікувати внутрішні частини приладу. Захоплюватися таким способом очищення не варто, оскільки гума і деякі пластикові елементи всередині машинки можуть швидко прийти в непридатність, а це спричинить за собою необхідність ремонту або навіть заміни всієї пральної машини.

Не забувайте періодично протирати гумку від мильного нальоту і видаляти надлишки води з ущільнювальної манжети.

Як очистити фільтр самостійно?

чистити змивний фільтр
Як почистити змивний фільтр http://www.o-vannoy.ru/

У всіх пральних машинах необхідно періодично чистити фільтри і зливні шланги. До речі, фільтр іноді називають зливним насосом. Робити це потрібно, не чекаючи «повідомлення» від приладу, про те, що прання зупинено в аварійному режимі через засмічення. Монетки в кишенях, волосся, шерсть, шматки паперу або картону - все це може стати причиною блокування роботи пральної машини. Агрегат просто перестане зливати воду під час прання, тоді доведеться знімати фільтр і самостійно очищати його.

Залежно від моделі - Індезіт, LG, Бош, Samsung, Електролюкс - зливні фільтри можуть розміщуватися в нижньому лівому або правому куті на фронтоні пральної машини, нижче барабана. Можливо, доведеться зняти всю нижню передню панель, що приховує фільтр. А можливо, достатньо буде підчепити викруткою круглу кришку і витягнути засмічений фільтр для очищення. Видаліть з фільтра всі забруднення і ретельно промийте під проточною водою, після чого деталь потрібно встановити на місце. Якщо все зроблено правильно, прання триватиме в звичайному режимі.

Зливні шланги також можуть засмітитися. Не нехтуйте очищенням шланга, так ви поліпшите якість прання речей і можете позбутися від неприємного запаху. Треба зняти шланг і прочистити його, використовуючи тросик з маленьким йоржиком і мильним розчином. Після ретельного промивання, шланг потрібно прикрутити на місце.

Як очистити відсік для порошку?

вимити відсік для прального порошку
Як очистити відсік для порошку https://stiralkainfo.ru/

Місце, куди ми засипаємо пральний порошок або рідкий засіб для прання, також потребує очищення. У кожній пральній машині, у відсіку для порошку, з часом з'являється шорсткість на пластиці, а іноді і сліди розвитку грибка і цвілі, неприємний запах і т.д.

Потрібно повністю витягти диспансер з машини, розібрати його. Для очищення використовуйте миючий засіб, кашку з соди і оцту, розчин лимонної кислоти. У кюветці для порошку немає гуми, тому можна застосувати звичайний відбілювач або інші хлорвміщуючі засоби. Пластик можна замочити у відповідному розчині на годину або на ніч, а потім ретельно відмити губкою і непотрібною зубною щіткою. А на майбутнє привчіть себе залишати відсік для порошку трохи відкритим після прання, для просушування і вентиляції.

А в цьому відео автор розповідає про невеликий, але вкрай ефективний лайфхак для очищення пральної машини.

Чиста пральна машина - запорука тривалої і стабільної роботи, відмінного результату і значної економії часу, сил і засобів. Такою пральною машиною ви будете задоволені протягом багатьох років служби приладу!

очищена пральна машинка
Очищена пральна машина - найкраща помічниця! http://inyoutube.net/