Намагаючись виглядати як моделі з глянцевих журналів або улюблені блогери в Інстаграм, багато хто починає гнатися за заповітними 45 кг. Але вони забувають, що оптимальна маса для будь-якої людина повина вираховуватися індивідуально. І навіть якщо люди важать однаково, найімовірніше вони будуть виглядати зовсім по-різному. Це залежить від зросту, статури і навіть товщини підшкірного жиру.

Є кілька способів, які допоможуть обчислити ідеальну для вас вагу. І враховуйте, що якщо вас чимось не влаштовує фігура на даний момент, то не потрібно виснажувати себе суворими дієтами. Краще переглянути раціон харчування і почати регулярно займатися спортом. Так, якою же повина бути вага при конкретному зрості?

Які бувають типи тіла за індексом Соловйова

Типи тіла по індексу Соловйова
Типи тіла по індексу Соловйова, adfave.ru

Метод унікальний способом розрахунку індексу. Вам необхідно взяти вимірювальну стрічку і обмотати нею найтонше місце на зап'ясті. Це робиться, щоб дізнатися, який розмір кістки у людини.

Типи статури за класифікацією Соловйова бувають:

Популярні новини зараз

Самотня Алла Мазур "заблукала" між двома красунчиками: "Не вдається за когось одного"

Перловка з м'ясом, грибами і овочами: простий і швидкий рецепт

"Холостячка" Злата Огнєвіч спробувала звабити чоловіків глибоким декольте: "Як корову на ринку продають"

Українець прославив Карпати неймовірним знімком на весь світ: захоплює дух, поки гори огортає снігом

Показати ще
 • люди з тонкими кістками мають астенічний тип статури. За індексом Соловйова для тонкокостними чоловіків він дорівнює менше 18, для жіночої статі — менше 15.
 • далі йде нормостенический тип статури. В такому випадку індекс для чоловічої статі коливається в діапазоні від 18 до 20, а у жінок — від 15 до 18.
 • і третій — ширококостий, також відомий як гіперстеничний. У чоловіків з таким типом статури індекс Соловйова перевищує 20 см, у представниць жіночої статі — більше 18.

Розрахунок ідеальної ваги за допомогою формули Брока

Розрахунок ідеальної ваги за формулою Брока
Розрахунок ідеальної ваги за формулою Брока, skrodina.ru

Такий спосіб користується популярністю навіть серед дієтологів. Він вважається одним з найбільш обґрунтованих. Для розрахунку береться співвідношення ряду факторів: ваги людини, віку і зросту. Наявність критерію "вік" обумовлено тим, що з роками ідеальна норма ваги у чоловіків і жінок збільшується. Формула Брока не підійде для дітей і для підлітків до 17 років, так як пропорції їх тіла сильно відрізняються.

Для розрахунку ідеальної ваги для людини, яка не досягла 40 років:

Р — 110, де Р — зростання в см.

Після досягнення 40 років:

Р — 100, де Р — зростання в см.

Людям з тонкокостним типом статури від отриманого показника потрібно відняти 10%, а з ширококостим — додати 10%. Це робиться, щоб максимально точно обчислити вагу з урахуванням пропорцій тіла людини.

Наприклад:

 • вік людини — 25 років;
 • його зріст — 170 см;
 • тоді ідеальна вага: 170 — 110 = 60.

Як розрахувати ідеальне статура за формулою Лоренца

Ідеальна вага за формулою Лоренца
Ідеальна вага за формулою Лоренца, vsezdorovo.com

Недолік цього способу в тому, що він не враховує тип статури хлопців і дівчат. А цей фактор — один з вирішальних для коректних розрахунків.

Щоб знайти свою правильну вагу за допомогою формули Лоренца достатньо всього лише знати свій зріст. Формула має такий вигляд:

(Р — 100) — (Р — 150) / 2, де Р — зростання в см.

Наприклад:

 • зріст — 189 см;
 • ідеальний зростання — (189-100) — (189-150) / 2 = 69,5 кг.

Формула Купера для розрахунку ідеальної ваги

Формула Купера для розрахунку ідеальної ваги
Формула Купера для розрахунку ідеальної ваги, кемеровоград.рф

Цей спосіб по праву вважається одним з найскладніших. Для розрахунків знадобиться калькулятор. Для знаходження ідеальної маси за допомогою цього методу буде досить знання зрісту. Формули для чоловіків і жінок трохи відрізняються:

 • розрахунок оптимальної маси для чоловіка в кг — (Р * 3,5х 3,5: 2,54 — 108) * 0,453;
 • для жінки — (Р * 4,0: 2,54 — 128) * 0,453).

Але пам'ятайте, що будь-яка таблиця для розрахунку ваги дуже узагальнена. У них бувають серйозні похибки через те, що розрахунок проводиться дуже поверхнево. Так як найчастіше до уваги не береться відповідність ваги, зросту та віку. Тому точно сказати, скільки повинен важити чоловік не вдасться.

Як порахувати ідеальну вагу за допомогою формули Кетле

Порахувати ідеальний вагу за допомогою формули Кетле
Порахувати ідеальний вагу за допомогою формули Кетле, http://loveread.ec/

Навіть в сучасній медицині більшість медиків орієнтується на індекс маси тіла, відомий також як індекс Кетле. Його визнали у Всесвітній асоціації здоров'я. Індекс являє собою коефіцієнт співвідношення зросту і ваги. Обчислення проводиться за допомогою формули: М: Р, де М — маса тіла в кг, а Р — зріст людини в метрах в квадраті.

Якщо у людини добре розвинена мускулатура, то результат не буде відповідати дійсності. Наприклад, частина дівчат, які вважають, що вони страждають від зайвої ваги, згідно з таблицею індексів близькі до ідеальної ваги. І навпаки, будучи повністю впевненими в тому, що знаходяться в ідеальній формі, дівчата бачили, що за даними таблиці у них недолік ваги.

Також такий спосіб розрахунку ідеальної ваги для хлопця і дівчини не підійде людині, яка не досягла 17 років, або тому, чий зріст не перевищує 155 см. Так як статура дорослих і підлітка помітно відрізняється.

Для підрахунку ідеальної ваги можна скористатися онлайн калькулятором, в основі якого формула Кетле. Умовно показники ваги поділені не кілька категорій:

 1. Дефіцит маси. Якщо ваша вага знаходиться в цій категорії, потрібно замислитися про перегляд раціону харчування. Зверніться до фахівця, і нехай кваліфікований дієтолог складе вам раціон харчування. Зазвичай в цій категорії опиняються люди, які страждають від захворювань, які призводять до зниження ваги. Від нестачі ваги страждають дівчата, що працюють в сфері моделінга, гімнастки, танцівниці і дівчата, які мають нав'язливою ідеєю схуднути.
 2. Вага в межах норми. Оптимальний показник, що дозволяє людині підвищити свої шанси якомога довше залишатися здоровим. Якщо у людини нормальна вага, то значно підвищується витривалість і загальне самопочуття після серйозних фізичних навантажень.
 3. Надлишкова маса. У людей, які страждають від зайвої ваги, з'являються проблеми зі здоров'ям. Після цього відбувається: задишка, відсутність витривалості до фізичних навантажень, складки жиру, підвищений тиск. У такій ситуації дієтологи рекомендують трохи підкоригувати свою вагу за допомогою занять спортом і правильного харчування. В ідеалі, потрібно привести вагу в норму.
 4. Ожиріння. Люди, які страждають від ожиріння, стикаються з проблемами в роботі серцево-судинної системи. Ця група людей найбільше схильна до розвитку діабету, гіпертонії і ряду інших захворювань.

Не рекомендується самостійно змінювати свій раціон харчування і вибирати навантаження. Займатися спортом на будь-який з стадій ожиріння потрібно під наглядом досвідченого тренера. А раціон харчування складе кваліфікований дієтолог.

Чим небезпечний брак ваги для здоров'я

Недолік ваги: наслідки
Недолік ваги: наслідки, medaboutme.ru

Недолік ваги говорить про те, що людському організму не вистачає поживних речовин. Це стає наслідком виникнення наступних проблем зі здоров'ям:

 1. Погіршення роботи імунної системи. Людський організм має потребу у великій кількості енергії для боротьби з різними інфекціями. Якщо поживних речовин не вистачає, то організм не може виділяти достатню кількість енергії. Це призводить до нездатності організму протистояти захворюванням. Людина починає частіше хворіти і йому важче, ніж іншим, побороти навіть таке захворювання, як застуда.
 2. Виникнення проблем з зачаттям дитини.
 3. Помітне погіршення стану волосся, шкірного покриву і зубів. Організм не отримує достатню кількість вітамінів і поживних речовин, щоб підтримувати красу і здоров'я волосся, шкіри та зубів. Результат цього: випадання волосся, ламкість, нездоровий колір обличчя, підвищується ризик випадання зубів.
 4. Кістки стають крихкими. Зростає ризик отримання переломів, істотно збільшується ймовірність передчасного старіння опорно-рухової системи.
 5. Втома, дратівливість.

Чим небезпечне ожиріння для здоров'я

Зараз у людей графік дня настільки завантажений, що вони звикли їісти шкідливий і калорійний фаст-фуд. В результаті з'являється зайва вага, що призводить до виникнення проблем зі здоров'ям:

 1. Погіршення роботи серцево-судинної системи. Зростає ризик розвитку серцевих захворювань, інсульту. Також люди, які страждають від ожиріння, частіше хворіють на діабет, ніж ті, у кого вага в нормі.
 2. Скорочення тривалості життя через некоректну роботу багатьох органів.
 3. Втрата витривалості до фізичних навантажень.
 4. Проблеми із зачаттям.
 5. Збої в роботі гормональної системи.
 6. Розвиток проблем з хребтом і суглобами.

Оптимальна вага не просто питання естетики. На кону людське здоров'я. Потрібно докладати зусилля, щоб тримати свою вагу в нормі. Маса людини не повинна сильно перевищувати "нормальну" для нього вагу.