У деяких людей лущення шкіри обличчя або голови викликає дискомфорт. Давайте дізнаємося: чому це відбувається? Які причини почервоніння або сухості носа, брів, підборіддя, зони навколо очей, за вухами, після душу? Позбутися від сухості, коли є лущення, можливо — дізнайтеся, як це зробити.

Лущення шкіри: які причини виникнення?

Найчастіше лущення шкіри голови й обличчя супроводжуються цілою низкою неприємних явищ: вона свербить, є почервоніння, подразнення. Усе це, безумовно, доставляє масу незручностей і переживань.

Але як же із усім цим боротися та що робити? І чому лущаться повіки, губи, зони за вухами, на носі, ділянку під очима, виникають ускладнення із носом, з'являється лущення на голові взагалі? Якщо свербить і є почервоніння, необхідно розібратися: яка причина виникнення недоліків?

Шкіра
Шкіра, Фото Pana Kutlumpasis з сайту Pixabay

Причини лущення за вухом та на обличчі можуть бути наступні:

Популярні новини зараз
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Показати ще
  • Погано гігієна. У процесі вмивання та миття волосся деякі люди надмірно використовують миючі засоби, що, безумовно, дуже сильно шкодить шкірі обличчя та голови. Милом для обличчя узагалі не варто користуватися. Воно дуже сильно сушить шкіру, від чого місцями жахливо сохне шкіра, обличчя постійно лущиться і навіть виникає роздратування. Метод боротьби — не використовувати мило, а спеціальні засоби для вмивання.
  • Сильна алергічна реакція також може послужити причиною того, що шкіра біля вух, на щоках або підборідді стане червоною і буде лущитися. У такому випадку необхідно змінити раціон та вживати лікарські препарати. Можна використовувати спеціальні гіпоалергенні крема. Уникати вживання спиртних напоїв і пити достатньо рідини.
  • Клімат та його негативний вплив. Перш за все на нашу шкіру впливають сонце, вітер, різкі температурні перепади, сухе повітря, сильне палюче сонце і морози. Таким чином, зимовий і літній період — це найбільш складні тимчасові проміжки для шкіри обличчя й голови.

У деяких людей виникає сухість зимою і влітку тільки на щоках. У інших можуть виникати почервоніння у різних місцях обличчя. Щоб запобігти відлущування шкіри у такі періоди, необхідно користуватися спеціальними сезонними кремами, використовувати лікувальну мазь. Адже навіть загар або прийом водних процедур можуть спровокувати сухість шкіри, вона злазить, що викликає занепокоєння і роздратування.

  • Механічні ушкодження. Навіть грубий одяг у чоловіків, жінок і дітей, який одягають через голову, може дратувати зону обличчя та викликати певного роду подразнення: лущиться шкіра, виникають сухість та почервоніння.

До цього може призвести використання грубих банних рушників, виготовлених із синтетики. До механічних пошкоджень відносять часті скрабування, пілінги, шугарінг, використання мочалки.

  • Гарячі водні процедури здатні пересушити шкіру. Краще приймати ванну не більше 20 хв. За цей проміжок часу ви встигнете очистити шкіру. Якщо вона все одно стала лущитися, важливо зменшити температурний режим води. І правильно підібрати засоби для купання.
  • Гіперчутливість. Коли у судин шкіри підвищена чутливість, можуть виникнути почервоніння. Це відбувається як у сильну спеку, так і після переохолодження організму.
  • Недотримання питного режиму. За один день кожна людина повинна випивати не менше 1,5-2 літрів води. У іншому випадку деякі може лущитися шкіру, буде сухість. Тож стежте за кількістю випитої води. У тих, хто дотримується питного балансу, шкіра обличчя виглядає гарною.
  • Стреси та нерви. Як не дивно, але навіть ці явища можуть призвести до того, що на вухах, у зоні обличчя або шкіри голови можуть з'явитися почервоніння, сухість. Саме так позначаються сильні емоції і хвилювання на нас.
  • Укуси комах. Є чутлива шкіра, яка дуже сильно реагує на укуси комарів, бджіл та інших комах. У таких випадках необхідні спеціальні лікарські засоби від укусів.
  • Різного роду захворювання. Це можуть бути аутоімунні хвороби, дерматит, псоріаз, серцево-судинні або ендокринної системи. У результаті шкіра облазить, стає сухою і непривабливою.

У деяких випадках зможе допомогти тільки лікар, адже знадобиться відповідне лікування. У інших: коли шкіра пече, злазить шкірний покрив, стає шорсткий і лущиться, можна самостійно боротися із проблемними зонами. Щоб позбутися від сверблячки, почервоніння й сухості на шкірі та тілі, постарайтеся після появи перших симптомів визначити причину.

Лущиться шкіра голови: що робити?

Щоб шкіра голови не лущилася, необхідно досить зволожувати її. Для цього правильно доглядайте за нею, використовуйте скраби. Секрет такого догляду простий: регулярний пілінг. А при проведенні на сонці використовуйте спеціальні засоби, що захищають від ультрафіолету.

Шкіра обличчя
Шкіра обличчя, Фото Natálie Šteyerová з сайту Pixabay

Після прийняття сонячних ванн найкраще зволожувати шкіру спеціальними сонцезахисними засобами. Це може бути ніжний відлущуючий скраб. Чешуйкам шкіри корисний правильний питний баланс. І раціон харчування, багатий на омегу 3. Важливо вживати авокадо, оливкову олію, червону ікру, морський окунь, лосось, тунець, минтай, мідії, м'ясо краба.

Слідкуйте, щоб під ча прийняття душу або купання, миття волосся, вода була не дуже гарячою. У іншому випадку шкіра голови буде лущитися. Можна використовувати для шкіри голови олію. І наносити її краще на вологу шкіру.

Позитивно впливає на шкіру голови та всього тіла у цілому ванна із молоком. Використовуйте до двох літрів жирного молока. Рецепт простий — додайте продукт у воду. Вона повинна бути теплою.

Добре позначаються на шкіри голови маски із перемелених вівсяних пластівців. Ця процедура не дуже приємна. Але коли змиєте, шкіра стане м'якою, тому що овес відмінно її живить. Досить походити із такою маскою 45-50 хвилин.

Можна використовувати мед та різні трав'яні настої. Найкраще для шкіри голови заварити ромашку, шавлія або календулу. Можна прийняти ванну або змити на голову. Досить 10-15 хвилин.

Гліцеринова маска відмінно бореться із сухістю шкіри голови. Досить двадцяти хвилин. Для її приготування необхідно змішати у рівній кількості мед, гліцерин і вершки (вони повинні побут жирними).

Лущення шкіри голови: які вітаміни допомагають?

Якщо червоніє шкіра голови, є сухість та лущення, усього цього можна позбутися. Варто використовувати вітаміни. Не забувайте про амінокислоти омега 3. І справляйтеся із сухістю, а також старінням шкіри за допомогою вітамінів A, B2, E, PP, D.

Ви можете використовувати їх окремо або у комплексі. Давайте розглянемо, яка користь від кожного із вітамінів:

  • Вітамін A — відмінний зволожувач шкіри. Цей інгредієнт зробить її еластичною.
  • Вітамін B2 — добре справляється навіть із дерматозом.
  • Вітамін E — усуває сухість і почервоніння.
  • Вітамін PP — позбавляє від лущення, покращує шкіру голови, роблячи її гладкою.
  • Вітамін D — це еластичність і пружність шкіри.

Крім цього, вітамін D робить волосся гладким і шовковистим. Воно стає блискучим і гарним. Він також відмінно бореться із лупою. А ось недолік цього вітаміну призведе до ламкості волосся і їх випадання. Необхідно вживати у раціон лосось, тунець, яєчний жовток, оселедець, устриці.

Лущення шкіри, скріншот із YouTube
Лущення шкіри, скріншот із YouTube

Комплексний підхід — відмінна альтернатива для боротьби із сухістю шкіри голови та її роздратуванням. Нанесіть вітаміни на шкіру голови на 20-30 хвилин, потім змийте. Це безсумнівно — відмінний результати.

Лущення шкіри обличчя: як побороти?

Суха шкіра обличчя — вкрай неприємне явище. Ви можете боротися із цим недоліком самостійно або звернутися за допомогою до косметолога. Швидше за все, до почервоніння й сухості привів неправильний догляд.

Вибирайте правильно косметичні засоби із догляду. Не використовуйте для вмивання обличчя мило. Краще купити тонік або мінеральну воду. Від лущення шкіри у зоні брів, за вухами та обличчя допоможуть засоби із церамідами. Дану маслянисту рідину найкраще використовувати на ніч, тому що вона жирна за складом. Досить 7-10 днів лікування таким чином.

Лущення шкіри, скріншот із YouTube
Лущення шкіри, скріншот із YouTube

Допоможуть від сухості й роздратування різні поживні креми, можна використовувати кокосову олію. Але, перш ніж наносити її, очистіть шкіру обличчя. Прибрати лущення допоможе також легкий пілінг.

При алергічних реакціях для обличчя найкраще використовувати гормональну кортико-стероїдну мазь. Користуватися нею, коли сухе обличчя або є почервоніння, дозволяється терміном до п'яти днів — не більше. Найкраще змішати цю лікувальну мазь із живильним кремом.

І обов'язково стежте за своєю косметикою! Вона повинна бути правильною: для сухої шкіри, якій потрібно більше харчування та вологи. Така косметика буде боротися із зневодненням і захищати від вільних радикалів.

Оздоровчий ефект сухої шкіри, що лущиться при використанні кремів із ланоліном та оливковою олією гарантований уже після 2-3 тижнів використання. У такий мазі щільна, густа структура. Але ефективність доведена й перевірена користувачами. Найкращий захист для шкіри обличчя — правильно підібрані косметичні засоби.

Відео