Чому дорожчають продукти в Україні і коли зростання цін припинитися? Ці питання цікавить багатьох. Виробники аргументують зростання цін тим, що в зв'язку з пандемією коронавіруса в світі і обмеженнями, які введені повсюдно, зросла собівартість продукції. Це призвело до зростання курсу долара і різких коливань на валютному ринку в цілому. Також на цій ситуації відбилося фактичне закриття імпорту багатьох товарів і продуктів. Що стосується овочів і фруктів, то з-за транспортних перебоїв збільшився обсяг неліквіду на складах. Зрозуміло, все це в підсумку призвело до подорожчання продукції.

Після таких подій торгові мережі були змушені підняти ціни і першими потрапили під критику незадоволених клієнтів. При цьому всі представники роздрібної торгівлі країни визнають, що в умовах коронавирусной паніки, карантину, обмежувальних заходів розрив договорів з підвищують ціни виробниками неминуче призведе до небажаного результату – дефіциту продуктів на прилавках. А цього не можна допустити.

Велика мережа АТБ, яка раніше заявила, що змушена переписувати цінники через постачальників почала виставляти у вільний доступ листування з оптовиками за цінами. З неї, наприклад, виходило, що яйця можуть зрости в ціні на 47%.

Що ж буде з цінами? Влада заявляє, що мають намір боротися із зростанням цін на продукти. У прийнятому 30 березня законі про соцподдерке українців на час коронавіруса прописані штрафи для продавців, які завищують ціни. А в Мінекономіки 31 березня відбулася зустріч за участю представників найбільших мереж, оптовиків, АМКУ та інших структур. Яке прийняли рішення і на які продукти ціна знизиться, а на яких цінники залишаться колишніми – дивіться у блозі «Суть подій»

Популярні новини зараз
Борги анулюють: українцям дали новий шанс у важкі часи Реформи і прозорість: експерт розповів, чого вимагають США від України за свою допомогу Пенсіонерам дадуть знижку на продукти 20%: що потрібно взяти в магазин Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто
Показати ще