Вже майже місяць в країні діють карантинні заходи, а кількість хворих на Covid-19 щодня лише збільшується. Відповідно, що саме тема розповсюдження та боротьби з коронавірусом стала найгострішою для українців. Та, як з'ясувалося, прийнятий вночі скандальний закон про ринок землі, турбує людей не менше. Схвильованість громадян відображається і на сайті Офіційного інтернет-представництва Президента України, де жителі різних регіонів залишають свої звернення до Володимира Зеленського у вигляді електронних петицій. З якими проханнями наразі люди звертаються до Президента, дізнавалися Знай.ua.

Прогулянки в парках і правдива статистика

Щодо введеної з 6 квітня заборони прогулянок в зелених зонах, то тільки впродовж кількох годин на сайті Офіційного інтернет-представництва Президента України з'явилося 3 тематичних електронних звернення із проханням скасувати це обмеження. Це: №22 / 091958, №22 / 091982 і № 22/091986.

"Згідно інформації МОЗ, вірус не циркулює у повітрі. Він не здатний переміщатись на далекі відстані. Він є тільки в крапельках, які людина видихає під час кашлю чи чхання. Відстань – це гарантія безпеки. Це фактор переривання епідемічного ланцюга. Тому, заразитись неможливо навіть від інфікованої людини, якщо ви не знаходитесь безпосередньо поруч із інфікованим (нагадуємо, це максимум – 1,5-2 м)", – підкреслює автор петиції № 22/091986 Галина Колпакова.

За словами автора, згідно цієї інформації потрібно:

Популярні новини зараз

Вийшла заміж двічі, став батьком і перемогла рак: що змінилося в життях зірок "Величного століття" за 10 років

Королева Єлизавета II не слухає лікарів. Вона пішла на хрестини онуків. Є перші фото після хвороби

В Ощадбанку з пенсіонерів здирають останні копійки за "стару ганчірочку", яку називають карткою: "Змусили шкандибати додому..."

Наречена Мурата показала, чим краща за Ані Лорак: мінісукня не приховала нічого

Показати ще

1) ввести правило дистанції 2м для прогулянок.

Також для повної безпеки

2) заборонити сидіти на лавочках, адже інфікована людина може лишити (кашлянути) вірус на лавці і інші люди, якщо торкнуться цієї лавки, а потім обличчя, то інфікуються.

3) Заборонити пікніки, шашлики і усяке вживання їжі.

Також нехай у парку, лісопарку діють заборони, які уряд ухвалив 6 квітня (окрім носіння масок), а саме:

• переміщатися групами більше двох осіб, окрім випадків службової необхідності та супроводження дітей;

• перебувати в громадських місцях дітям до 14 років без супроводу батьків чи опікунів;

Ініціатор петиції №22/091984, що також з'явилась на сайті 7 квітня, вимагає оприлюднення щоденної статистики смертності від різних захворювань, аби українці не домислювали собі жахливість ситуації, а бачили конкретні цифри.

"Статистика смертей за кожну добу – від чого і скільки на сьогодні по Україні. Туберкульоз, рак, серцево-судинні і т.д. Порівняння кількості смертей спільне з аналогічним періодом минулого року, позаминулого року, якщо є інформація за кожну добу минулого, позаминулого року то це буде чудово. Досить лякати, і так заляканий народ!!!", – відзначає автор електронного документу Олександр Бойков.

Зарядка та відміна комуналки

Досить незвичну пропозицію висунув автор петиції № №22/091964, оприлюдненої 7 квітня – її суть полягає в проведенні щоденної онлайн-зарядки.

"Так як значна частина населення яке дивиться телебачення це пенсіонери або ті хто не має доступу до You-tube чи інших ресурсів які пропонують як підняти імунітет, пропонуємо запровадити обов’язкову зарядку, принаймні на період пандемії. Дану ініціативу вже запровадили в Великобританії BBC та Сhannel 4 та відмічають що це дозволяє не лише підняти імунітет, а і дисциплінувати людей з самого ранку та запобіганню депресії. З огляду на вищевикладене, звертаємося до Президента України Зеленського Володимира Олександровича з вимогою посприяти запровадженню ранкових зарядок на телеканалах перед випуском новин", – пише автор звернення Віталій Перепелиця.

А ось автор петиції № 22/091948 більш практично підійшов до формування вимоги і пропонує на час карантину відмінити комунальну плату та пеню на кредити.

Спочатку людям землю, а потім вже на продаж

В петиції №22/091992, зареєстрованій 7 квітня, автор вимагає "ЗАБОРОНИТИ продаж землі доки кожен громадянин України, який має право і бажання, не отримає БЕЗОПЛАТНО земельну ділянку в межах встановленої норми".

Мітинг під Верховною Радою, фото: znaj.ua
Мітинг під Верховною Радою, фото: znaj.ua

"До цих пір НЕ ВСІ громадяни, які мають право і бажають ОТРИМАТИ безоплатну земельну ділянку із земель державної або комунальної власності, її ОТРИМАЛИ, тому що державні і місцеві органи влади, їх чиновники, ПОРУШУЮЧИ Конституційне і законне право громадян на БЕЗОПЛАТНЕ отримання у власніть земельної ділянки, НЕ НАДАЮТЬ її. Я сам неодноразово звертався до Київської Міської Ради і до Голови Київради, щоб отримати БЕЗОПЛАТНО земельну ділянку в межах норми, в тому числі, як інвалід Чорнобиля, і такий, що втратив земельну (дачну) ділянку в м. Прип'яті через аварію на Чорнобильській АЕС, ОДНАК мені постійно ВІДМОВЛЯЛИ через те, що нібито земельної ділянки немає, хоч в той же час РОЗДАВАЛИ БЕЗОПЛАТНО київську землю тисячами гектарів", – пише автор звернення Микола Ісаєв.

Аби дані звернення дійшли на розгляд Президенту, кожен з них має набрати 25 тисяч голосів. Тож про подальший розвиток подій читайте на порталі Знай.ua.