У національному природному парку "Синевир" у Закарпатській області сталася
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро пожежі у "Синевирі" повідомили на сторінці національного парку в Facebook. Зазначається, що завдяки оперативним діям служби державної охорони НПП "Синевир" пожежу вдалося загасити. Вчасна реакція не дозволила вогню дістатися до лісових угідь національного парку.
"НПП "Синевир" неодноразово застерігав місцевих жителів не вдаватися до спалювання сухої трави, бо такі дії спричиняють пожежі і шкоду для природи. Чергове нагадуємо, що вогонь від спалювання трави на ваших угіддях може перекинутися на ліс, будинки, господарські споруди і завдати шкоди вам і вашим сусідам", - йдеться у повідомленні.
Українцям нагадують, що від спалювання трави страждає природа, оскільки у вогні гинуть рослини, комахи, дрібні тварини. При спалюванні трава перетворюється на попіл, а вся мікрофлора гине. Також вогонь погіршує водно-фізичні властивості ґрунту — що позначається на родючості та на наступному врожаї сільськогосподарських культур. Співробітники національного парку додали, що для відновлення продуктивності ґрунту потрібен не один рік.
Крім того, при спалюванні сухостою у повітря виділяються шкідливі хімічні сполуки, які знижують імунітет людини, можуть викликати алергію, захворювання дихальних шляхів, а також створюють сприятливі умови для розвитку онкологічних захворювань.
Раніше, 1 квітня, сталася пожежа на території Нижньодністровського національного природного парку під Одесою. В результаті інциденту вигоріло 10 гектарів унікальної природної екосистеми з численними птахами, які саме висиджували в гніздах пташенят.
Обов’язково підпишись на наш канал у
Нагадаємо,
Як повідомляв портал "Знай.ua",
Також "Знай.ua" писав,