Секрет розкішних кімнатних рослин простий: квіти потрібно любити і не просто поливати, а своєчасно підгодовувати. Адже коли рослина протягом тривалого часу сидить в горщику на одній лише воді, сподіватися від неї красивого листя чи буйного цвітіння не варто.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПотіште ваші домашні квіти смаколиками, і вони вам віддячать розкішним виглядом. Справжнім делікатесом для кімнатних рослин є звичайний для нас продукт - молоко.
Особливість молочної підживки в тому, що вона не просто живить рослини мікроелементами, а й оздоровлює грунт. У ній поселяються корисні бактерії, розмноження яких перешкоджає появі грибків і плісняви, згубних для кореневої системи. Крім того, ці бактерії здатні синтезувати вітаміни, мінерали, фітогормони та інші біологічно активні речовини, необхідні для життя рослин.
Особливо перетворюються від підживки молоком кімнатні троянди, герань, азалії, примули, аспарагус, фікуси. Вони стають просто розкішними!
Як правильно приготувати і використовувати молочну підживку для вазонів.
Складові
100 мл свіжого молока
1 л води
3 краплі йоду
Приготування і застосування
З'єднайте молоко з водою, додайте йод. Збовтайте суміш.
За годину до підгодівлі полийте вазони звичайної чистої водою. У сухий грунт молочну воду лити не можна.
Залежно від розміру горщика влийте 3-6 ст. л. приготованого добрива. Підгодовуйте рослини цим розчином 1 раз в 2 тижні.
Цим же складом можна і обприскувати рослини. Молочна вода утворює на поверхні листя і стебла тонку плівку, що захищає квітка від самих докучають шкідників: павутинного кліща і щитівки. Таким способом можна боротися і з борошнистою росою, щоб не використовувати хімічні препарати.
Важливо! Молочна вода не придатна для підгодівлі пальм, кактусів і сукулентів.
Молочну підживку люблять не тільки кімнатні квіти, а й городні культури: помідори, баклажани, всі види капусти, огірки. Особливо цінно молоко в період зав'язі. Так що дачникам варто взяти цей спосіб на замітку!