Українець поділився досвідом, як опинився в Словаччині 24/10 - це був перший день локдауну в країні. Новина про локдаун застала його фактично в дорозі.

Читайте Знай в Google News!

Насамперед чоловік зареєструвався на офіційному сайті Міністерства охорони здоров'я на проходженні карантину і здачі аналізів.

"При В'їзді в Братиславу мене сильно "напружили" порожні вулиці. На щастя потішило те, що супермакети працювали. Там ми могли скупитися і, найголовніше, купити сім-карти місцевої мобільної компанії О2 з Інтернетом за 1євро на 1ГБ. Швидкість 4G і на період карантину я був з Інтернетом. Пізніше я купив картку мобільної компанії 4кА за 14євро і з 300ГБ Інтернету на місяць", - пише українець.

Карантин в Словаччині триває 5 днів і на 5-ий день здається ПЛР тест. На 3-ий день карантину прийшла смс-ка на український номер з кодом для ідентифікації на аналізах, часом і місцем здачі аналізу. На 5-ий день на призначений час він під'їхав до точки здачі аналізів. Це була парковка за стадіоном. Зі стрічки зробили змійку для черги.

Популярні новини зараз
Хто заслужив на пенсію майже 10 000 грн: нова формула ПФУ наповнить вашу кишеню грошима Готуйте гаманці: скільки доведеться платити за електрику та газ з 1 травня Потрібно встигнути: українцям, з квитанціями за світло на руках, назвали важливу умову Штрафи від 3,5 тисяч гривень: "Газмережі" попередили власників газових плит та колонок
Показати ще

"Я став в чергу і був десь в числі 11-го десятка. На годиннику було майже 8:15 ранку. Поліції я не бачив. Але за порядком стежили військові. Я був єдиний на українських номерах. Всі інші машини були словацькі. І це ще були не загальні тотальні тести, які Словаччина проводила 30-31/10. Це було 29/10. Я громадянин України, але мені зробили тест абсолютно безкоштовно. Все виглядало дуже професійно і просто", - зауважує він.

За 5 хвилин зробили тест ПЛР, а вже на наступний день ввечері прийшла смс-ка з результатом тесту, а на емаіл прийшов лист. У листі був код і привітання з негативним результатом. По суті будь-який перевіряючий може вбити цей код на сайті МОЗ Словаччини і при цьому людині мені на телефон прийде повідомлення про результат аналізу. Таким чином можна перевірити правдивість повідомлення.

Кафе на вулиці, громадське харчування зі столами на вулиці - всі заклади працювали. Насамперед відзначили з друзями вдале проходження карантину невеликою порцією Бехеровки.

Що стосується магазинів - всі магазини працювали. Але є нюанси - без маски, без результату тесту і обов'язковою дезінфекцією рук при вході в магазин ви не зайдете. Вас просто не пустять.

Що стосується масок, то це найбільший подив.

"У Словаччині я був у своїх справах в різних офісах. І навіть в таких, які на найвищих поверхах і там сиділа в кабінеті одна людина, але навіть вона весь день була в масці. Словаки часто навіть в машині своїй їздять, не знімаючи маски. А щоб вийти на вулицю або в магазин без неї, то це взагалі не реально. У магазині варто було тільки опустити заради приколу маску нижче носа, то моментально отримував попередження від охоронця і від поруч стоять людей. Ось це рівень дисципліни і консолідації. Я досі здивований від рівня усвідомленості і організованості", - зауважує українець.

За результатами виявилося, що в Братиславі Covid-19 знайшли менш ніж у 1% людей. Але люди продовжують дотримуватися правил карантинної безпеки. Найгірший результат був у якомусь селищі з результатом трохи більше 4%. Людей відповідно відправили на обсервацію. І знаю, що навіть тих відправили, з ким людина мала контакти за певний проміжок часу.

На загальне тестування Словаччина витратила щось близько 13млн. євро, включаючи тести, логістику та інші витрати. Населення в Словаччині хоч і менше, ніж в Україні, але систему загального тестування вони запозичили у Південної Кореї, де людей більше, ніж в Україні. Це дуже професійно і сумлінно. Є чому повчитися у наших сусідів.

Скріншот повідомлення
Скріншот повідомлення

Скріншот повідомлення
Скріншот повідомлення

Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, що у Covid-19 знайшли небезпечний симптом: болючіше, ніж при інших захворюваннях.