АТ "Укрзалізниця" 26 листопада визначило компанію "Анвітрейд" (Wexler Group) переможцем п'яти тендерів на 9 000 тонн дизельного палива за ціною котирувань в порту Роттердам (Нідерланди) плюс націнка від $27 до $30 за тонну.

Про це повідомляє видання enkorr з посиланням на ProZorro.

"Анвітрейд" запропонував по кожному з п'яти лотів ціни в діапазоні від 20 151 грн/т до 20 262 грн/т.

За розрахунками видання, так звана фіксована маржа постачальника, яка надалі буде автоматично приплюсовуватися до котирувань ДП за 10 днів до отримання рознарядки, складе у «Анвітрейд» від 770 грн/т ($27/т) до 862 грн/т ($30,3/т).

У порівнянні з попередніми торгами, які відбулися 19 листопада, маржа постачальника до ціни в порту Роттердам скоротилася на $1,3-4,9/т.

Популярні новини зараз

Українці знайшли вагому причину скасувати тариф на доставку газу: вся справа у трубах

Ірина Білик зізналася, коли возз'єднається з чоловіком: "Давайте разом..."

Світлана Лобода влаштувала 9-річній доньці дорослу фотосесію без одягу

Відкинутий Мішиною Льоша з "Холостячки" розкрив цінний план на щастя: "Найважливіше..."

Показати ще

Видання зазначає, що ця маржа, крім чистого заробітку компаній, включає в себе витрати на доставку палива в Україну, страховку та інші витрати.

Нагадаємо, в листопаді «Укрзалізниця» оголосила тендер на 26165 тонн вугілля за ціною «Роттердам+$50/т».

Формульний підхід з використанням цін в європейських біржових майданчиках використовується в Україні для розрахунку вартості газу для населення. З лютого по липень 2020 року це була Т.зв. формула «Амстердам плюс» – ціна на хабі ТТF в Нідерландах плюс доставка в Україну.

Також у 2016-2019 рр.діяла формула «Роттердам+» для вугілля. Вона встановлювала прогнозну вартість електроенергії виключно для промислових споживачів.

Формулу скасували 1 липня 2019 року з введенням ринку електроенергії, після цього ціна вугілля та електроенергії для промисловців зросла.