Про це заявив президент об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков в ефірі телеканалу Україна 24.

За його словами, підвищення тарифу на передачу струму стане серйозним ударом для промисловості, яка і без того знаходиться в кризі. Збільшення собівартості продукції через зростання витрат на електроенергію зробить її неконкурентоспроможною, і підприємства для виживання шукатимуть можливості скоротити витрати, зокрема шляхом звільнення працівників.

"Фактично ми зараз перебуваємо в кризі не з березня цього року, а з літа минулого року. Я маю на увазі металургію. Тому всі можливості для зменшення собівартості, для пошуку можливості конкуренції на ринку вже вичерпані. І були вичерпані давно. Тому збільшення собівартості матиме прямий ефект на те, що ми продамо менше продукції, випустимо менше продукції. Під питанням будуть робочі місця", - розповів Каленков.

Він підкреслив: за підвищення тарифів на передачу електроенергії Для бізнесу заплатять всі українці, які будуть купувати їх продукцію або послуги. Крім того, зростання цін на продукцію спровокує зростання інфляції, а падіння експортної виручки через втрату українськими підприємствами конкурентоспроможності на світових ринках негативно позначиться на курсі гривні.

"Заплатять за це все, це помилково припускати, що це торкнеться тільки промисловості. У підсумку все одно це перейде на вартість товарів для кінцевих споживачів і за це заплатять всі громадяни країни. Але наша продукція стане менш конкурентоспроможною, ми менше зможемо продати на світових ринках металопродукції, однієї зі статей нашого експорту. Це вплине і на курс, і на інфляцію", - пояснив Каленков.

Популярні новини зараз

Українці знайшли вагому причину скасувати тариф на доставку газу: вся справа у трубах

Світлана Лобода влаштувала 9-річній доньці дорослу фотосесію без одягу

Перероблена "пацанка" Покрищук виставила худе тіло, самі ребра: "Дивись біцепси які"

"Холостячка" Леся Нікітюк оголила принади в халатику, попри лютий мороз

Показати ще

Нагадаємо, НКРЕКП підвищила тариф на передачу електроенергії з 1 грудня 2020 року на 30% - з 240,23 грн /МВт-год до 312,76 грн /МВт-год.

Раніше економічний експерт Андрій Новак підкреслив: підвищення тарифу на передачу електроенергії запустить ланцюгову реакцію зростання цін на всі товари і послуги. А Львівський ресторатор Андрій Худо повідомив, що установи після підвищення тарифу на передачу електрики будуть тимчасово припиняти або і зовсім заморожувати роботу.