Кабінет Міністрів повинен прийти до ринкових механізмів формування тарифів на електричну енергію для побутових споживачів.
Про це в ефірі телеканалу «Україна24» заявила координатор житлово-комунальних та енергетичних програм «Опори» Тетяна Бойко.


«Очевидно, що для населення потрібно піднімати тарифи. І чим скоріше це буде зроблено, тим краще, хоча я розумію, що це дуже болючий крок», - зазначила експерт.


За її словами, наразі існує величезний розрив між тарифами для бізнесу і населення.


«Тобто нічого не береться нізвідки. Якщо існує якась діра, то хтось повинне її закрити – чи державний бюджет, чи бізнес», - додала експерт.


Нагадаємо, тарифи на електроенергію для населення не переглядалися з березня 2017 г. Вони складають 0,9 грн /кВт.год на перші 100 кВт.год і 1,68 грн / кВт.год на інший обсяг місячного споживання, що в більш як чотири рази менше ніж середній тариф в Європі.

Популярні новини зараз

Тіна Кароль розсмішила відео з сином у райському куточку: "Веня такий чудовий"

В Києві може з'явитися новий мікрорайон: у Кличка розкрили деталі

Перша репетиція Go_A на "Євробаченні 2021" підняла Україну в топ-10 і опустила Росію

На Україну насувається біда, рятувальники виставили новий рівень небезпеки: "Попередження"

Показати ще


За даними Міністерства енергетики, тариф для населення в грудні 2020 року навіть не покриває витрати на доставку електроенергії від електростанцій до кінцевих споживачів.


Щорічні дотації через занижені тарифи на електроенергію для населення досягли 65-70 млрд грн.
Ліквідацію перехресного субсидіювання на ринку електроенергії підтримав Секретаріат Енергетичного співтовариства та Європейська комісія. Експерти зазначили, що від рішення по тарифах залежить подальша фінансова підтримка України від МВФ.