Станом на 1 серпня столичні споживачі заборгували ДТЕК Київські електромережі за електроенергію майже мільярд гривень, в тому числі населення - 400 мільйонів гривень. Про це йдеться в прес-релізі компанії, передає Укрінформ.

"Борг столичних споживачів електроенергії на 1 серпня 2018 року становить майже 1 млрд грн. Серед найбільших боржників - населення та підприємства життєзабезпечення міста комунальної форми власності. Зокрема, борг населення за спожиту електричну енергію досяг 400 млн грн", - йдеться в повідомленні.

Наголошується, що юридичні особи заборгували за електроенергію 472 млн грн, у тому числі найбільший боржник ПАТ АК "Київводоканал": за вісім місяців 2018 року це підприємство збільшило заборгованість зі 104 млн грн до 290 млн грн.

Популярні новини зараз
Абоненти збунтувалися проти "Київстар": не хочуть доплачувати за гігабайти, якими не користуються Погода несе божевільну спеку: прогноз на найближчі дні Відвикайте від опалення: українців просять зробити це до вимкнення, щоб не постраждати Нова смертельна хвороба набирає обертів - "корона" допомогла їй обійти імунітет
Показати ще

У ДТЕК, яка належить олігарху Рінатові Ахметову, підрахували, що загальний борг Києва за спожиту електроенергію в два рази більше, ніж обсяг затвердженої Інвестиційної програми ДТЕК Київські електромережі на 2018 рік, і в 10 разів більше, ніж сума коштів, які повинні бути спрямовані на ремонтні роботи. Кошти на виконання інвестиційної програми, модернізацію та ремонтні роботи є частиною тарифу для споживачів, який щорічно встановлює регулятор (НКРЕКУ).

Енергопостачальна компанія закликає клієнтів своєчасно розраховуватись за спожиті послуги та не накопичувати борги, оскільки регулярна затримка в оплаті може призвести до зупинки реалізації інвестиційних та ремонтних програм.

"Таким чином, накопичена самими киянами і київськими комунальними підприємствами заборгованість ставить під загрозу якість і стабільність електропостачання столиці", - наголошується в повідомленні.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", віце-прем'єр-міністр, міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко заявив про необхідність відмови від централізованого гарячого водопостачання на користь автономного. Про це він повідомив журналістам.