У цей день відзначається свято ікони Божої Матері, яка називається "Неопалима Купина". Вона вважається охоронцем від блискавки та пожежі, її навіть носили навколо будинку, якщо вона горіла.

Інші назви свята: "Святі вила", "День Вавили", "Луків день". 17 вересня молилися за захист будинку від вогню. Вважалося, що цього дня така молитва буде обов'язково почута.

Ікона Неопалима Купина стала прообразом Богоматері, яка символізує непорочне зачаття. У центрі ікони Марія з немовлям у восьмикінцевій зірці, що утворюється двома чотирикутниками – зеленим та червоним. Зелений – природний колір Купини, а червоний – полум'я, що оголосило її.

img desc=""]617516[/img]

Що не можна робити 17 вересня

Це важкий день, не давайте нікому в борг і навіть не подавайте милостиню жебракам, інакше їх злидні можете перетягнутися на вас. Не ходіть у людні місця, не ходіть у гості та самі не приймайте гостей. Сьогодні ходить по землі нечисть Кумоха, яка приносить із собою біди. Не сваріться, не ревнуйте, не ображайтеся і в жодному разі не з'ясовуйте стосунки з коханою людиною – розлучитеся.

Популярні новини зараз
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Показати ще

Приказки та прикмети

  • Якщо на цибулі багато лушпиння – зима буде дуже холодною.
  • Великий урожай горобини - до морозів узимку.
  • Заєць, що біжить по селу, зозуля, що летить по селі, миші, що біжать полем, віщують пожежу.
  • На Вавілу лагодять граблі, коси, вила.
  • Народжені 17 вересня мають вперту вдачу. Згодом вони найбільше домагаються самі. Носити їм слід флюорит.

У народі святкували Луків день, бо збирали цибулю з городів. Вважається, що Неопалимая Купина може захистити від вогню та блискавки, тому їй молилися, щоб вона охороняла будинок та інші будівлі від вогню. Але якщо все ж таки траплялася пожежа, то з іконою обходили навколо будинку. Однак вона може і наслати блискавки та грім, град та вогонь, тому намагалися не прогнівати Богородицю цього дня. Ікону просили захистити і від недуг. З самого ранку, не вмиваючись, йшли до храму, стояли ранкову службу і потім просили допомоги у Богородиці.

Було повір'я, що якщо вилами поворушити сіно, то нечиста сила розбіжиться і не шкодитиме худобі. Махали вилами та у дворі на всі чотири сторони, щоб і звідти вигнати нечисть. Але якщо на вила щось тверде натрапило, то в сіні сидить лихоманка кумоха – жінка із зеленими очима. Вона одурманює травою-безплідницею сім'ї, щоб вони не могли зачати дитину. Якщо її не вигнати, то прийдуть інші її сестрички лихоманок, які вже не дадуть нікому спокою.