Стало відомо про незаконність одного із найпопулярніших штрафів для водія. Що не мають права робити співробітники правоохоронних органів та як захистити свої права.

Досить часто українські водії трапляються на хитрощі, і їх штрафують за тріщину на вітровому склі. Відбувається це на підставі ч.1 ст. 121 КУпАП, адже це вважається технічною несправністю.

Водій. Фото: скріншот youtube
Водій. Фото: скріншот youtube

Якщо водій знову попався на цьому, то його можуть позбавити посвідчення водія на строк від 3 до 6 місяців, але, як виявилося, вони не в праві цього робити.

Це правда, згідно з п.6.8.5 ДСТУ 3649:2010 у цьому місці не повинно бути жодних відколів чи тріщин, але при цьому це не вважається технічною несправністю автомобіля.

Популярні новини зараз
Зірка "Ліги сміху" Ярослав Гарварко загинув на фронті захищаючи Україну: комік, який став героєм Закупитись про запас: у супермаркетах України змінилась ціна соняшникові олії та цукру Дженна Ортега отримала роль Венздей за 10 хвилин у Zoom, Тім Бертон був рішучим: "Посміхаєтеся і киваєте" Найдешевший спосіб обігріти оселю без опалення та світла: обійдеться менш ніж у 20 грн
Показати ще

Квитанція, штраф - фото ukr.media
Квитанція, штраф - фото ukr.media

Згідно з п.31.3 ПДР, на автомобілі забороняється їздити у таких випадках:

- при виготовленні або переобладнанні з порушенням вимог стандартів, правил та нормативів, що стосуються безпеки дорожнього руху;

- якщо водій не пройшов обов'язкових техконтроль;

Якщо номерні знаки не відповідають вимогам усіх стандартів;

- При порушенні порядку встановлення та використання спеціальних світлових та звукових сигнальних пристроїв.

Тобто про тріщину у вітровому склі нічого не сказано, а значить, дефект не вважається значним, і керувати таким автомобілем можна далі.

Водій. Фото: скрін youtube
Водій. Фото: скрін youtube

Нагадаємо, що чи справді треба боятися зими цього року: українців порадували несподіваною новиною

Раніше повідомлялося, що ПриватБанк залишив українця без засобів для існування: все через збій у банкоматі

Також, уроки про повітряну тривогу та історія російсько-української війни: як змінилася навчальна програма для школярів у 2022 році