Починаючи з 1 жовтня, для українських водіїв діятиме нововведення на дорогах. Хто і за що може заробити штраф, а також як цього уникнути, зазначено у п. 9.8 ПДР України.

Так, згідно з правилами дорожнього руху, з 1 жовтня українські водії зобов'язані навіть вдень включати денні ходові вогні або ближнє світло фар поза межами міст та селищ. Зазначається, що ця вимога – необхідність, яка продиктована скороченням світлового дня та не завжди сприятливими погодними умовами. Є думки, що така обережність на дорогах дає змогу скоротити ризик ДТП.

Автомобіль. Фото: скрін youtube
Автомобіль. Фото: скрін youtube

Наголошується, що обережність водії зобов'язані дотримуватися з 1 жовтня до 1 травня. Якщо водій, рухаючись поза містом, не ввімкнув денні ходові вогні чи ближні фари, то патрульні можуть оштрафувати на суму від 425 до 510 гривень за ч. 2 ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення

Автомобіль. Фото: скрін youtube
Автомобіль. Фото: скрін youtube

Популярні новини зараз
Кирило Буданов пояснив, чи варто чекати наступу з Білорусі "Я воював, су*а, бл*": п'яні харківські чиновники вирішили, що війна вже скінчилася та влаштували раллі містом Ніколи не спіть так, якщо хочете, щоб голова не боліла: найнебезпечніша поза, яка веде до інсульту Гороскоп на тиждень 5-11 грудня для всіх знаків Зодіаку: у Овнів фінансовий рай, Раки травмуються, а Козероги віддають борги
Показати ще

Слід додати, що покарання за рух у цей період без ближнього світла чи денних ходових вогнів деякі юристи вважають досить спірним. Зазначається, що стаття передбачає покарання у разі, якщо порушення було на початку руху автомобіля чи зміні напрями руху. В інших випадках патрульні можуть винести лише попередження за порушення ПДР.

Раніше портал Знай повідомляв, водіям розкрили ще один прийом від правоохоронців: чому покарання за найпопулярніше "порушення" незаконне.

Також наш портал інформував, подорожчання та дефіцит палива: Мінекономіки пояснили, чого чекати. Повернений акциз все змінив.

Крім того, ми писали, в Україні змінили правила реєстрації автомобілів, стало значно швидше та легше.