Стало відомо про те, що низка українців буде змушена пізніше вийти на пенсію через війну в країні. Хто входить до цієї категорії людей, а також названа причина.

Справа в тому, що в останні кілька місяців відбулася низка змін щодо необхідного трудового стажу для отримання пенсії. Цей критерій продовжує зростати.

Станом на 2020 рік, щоб вийти на пенсію приблизно у 60 років, вам необхідно мати від 29 років і більше років робочого стажу, але наступного року цей поріг значно збільшать.

Пенсіонери. Фото: скрін youtube
Пенсіонери. Фото: скрін youtube

Тепер це буде вже 30 років трудового стажу, а у 2024 році як мінімум 31. Шляхом простого розрахунку очікується, що вийти на пенсію у 2028 році зможуть лише ті українці, які мають 35 років трудового стажу.

Популярні новини зараз
Перша леді Олена Зеленська боїться, що кожен ракетний удар буде для неї останнім: "Вірю" Хто не встиг запастися, платитиме більше: в Україні стрімко дорожчає цибуля Максим Галкін спробував достукатися до озвірилих росіян знімком з Києва, від якого серце кровʼю обливається 3400 гривень в одні руки: як українцям отримати допомогу на ліки, їжу та проживання
Показати ще

Як усі знають, на початку 2022 року розпочалася повномасштабна війна в Україні, і через це сильно зросло безробіття. Люди втратили багато місяців, і пішли у тривалу відпустку.

Трудова книжка скриншот youtube Вікна-новини
Трудова книжка скриншот youtube Вікна-новини

Чимало і тих, кому довелося зробити це власним коштом, тобто останні 7 з половиною місяців вони не заробляли, і трудовий стаж зупинився.

Тепер, досягши 60-річного віку, багатьом українцям може просто не вистачити стажу для оформлення соціальних виплат.

Дуже важливо ще й враховувати те, що якщо людина під час відпустки власним коштом захворіла, то про жодні лікарняні виплати і мови йти не може.

Значну частину громадян, які зуміли зберегти роботу в 2022 році, було переведено на неповний робочий день. Відповідно, українці, які змушені перейти на половину ставки, зможуть розраховувати лише на неповний страховий стаж.

Тобто в будь-якому випадку доведеться працювати тепер довше для того, щоб вийти на заслужену відпустку.

пенсіонери, фото: скріншот з відео
пенсіонери, фото: скріншот з відео

Нагадаємо, що у Мінсоцполітики анонсували підвищення соцдопомоги на 50% від прожиткового мінімуму: кому пощастить

Раніше повідомлялося, що українці отримали неправильні платіжки за газ, у відомстві назвали причину

Також хто з українських пенсіонерів може отримати 10 пенсій за раз: пояснення експерта