Інфляційні процеси в Україні, які спричинила широкомасштабна агресія рф та постійні обстріли, які руйнують об'єкти інфраструктури, стало причиною здорожчання харчів, але у порівнянні з іншими продуктами, яйця зросли раптово та на досить великий процент.

За словами Світлани Литвин, аналітикині з Українського клубу аграрного бізнесу, у вересні 2022 року роздрібні ціни на десяток яєць підвищилися на 21% до 40,90 грн за 10 штук. Однак це ще не межа. До кінця року аналітик прогнозує подальше подорожчання яєць ще на 10%. Про це у інтерв'ю Суспільному на Youtube.

Яйця. Фото: скриншот з відео
Яйця. Фото: скриншот з відео

У 2022 році сезонні фактори додатково посилила війна. Адже через окупацію частини територій України зменшення промислового виробництва яєць за підрахунками вчених Інституту аграрної економіки досягло 25-30%. Впливає також логістика та не останню роль у собівартості на яйця грає здорожчання та ускладнення обробки зберігання зернових.

Світлана Литвин зазначає, що через війну знизилась кількість курей-несучок, але якщо ситуація стабілізується, то вже у січні 2023 року, поголів'я курей відновиться. Відповідно зміниться ціна, в бік зниження.

Популярні новини зараз
Катя Лозовицька розповіла про бруд на шоу "Холостяк", шкода тільки Топольського: "Я вперше заплакала" Зніміть, викиньте і спаліть: цей верхній одяг вийшов з моди - все від курток-тедді до парок День Прокла 3 грудня: витирайтеся виворотом білизни, нікуди не їдьте і моліться, традиції та заборони суботи Алекс Топольський дізнається правду про дівчат, а сварка Саші та Вікі вийде на новий рівень: "Вона не вийде заміж"
Показати ще

Нагадаємо, ми писали, що на масло, молоко та макарони оновилися цінники в українських супермаркетах, скільки треба заплатити за смачний обід.

Як повідомляв "Знай.ua" чого чекати від долара і гривні у 2023 році: українців заспокоїли оптимістичним прогнозом.

Також "Знай.ua" інформував, що ціни на нерухомість у Києві поступово виходять на довоєнний рівень: скільки коштує оренда квартир у жовтні.