Церемонія коронації короля Чарльза III має відбутися 3 червня 2023 року у Вестмінстерському абатстві, Великобританія.

Про це повідомляє Bloomberg.

Джерела у палаці повідомили, що вони сподіваються, що церемонія відбудеться саме цього дня, але це ще не остаточно.

На відміну від церемонії його матері, церемонія Чарльза, як повідомляється, буде набагато меншою і скромнішою, ніж попередні.

Єлизавета II: скріншот з DailyStar
Єлизавета II: скріншот з DailyStar

Популярні новини зараз
Зміни у виплаті пільг: з 2023-го року починають діяти нові правила ПриватБанк встановив новий ліміт на зняття готівки: яку максимальну суму видають банкомати Вже відомі ціни на електроенергію для населення: чого чекати від платіжок Українці більше не побачать доларів? Що буде з курсом під кінець року
Показати ще

Хоча Чарльз зійшов на престол через два дні після того, як королева Єлизавета II померла у віці 96 років від старості, червнева церемонія ознаменує початок його правління як монарх. Разом із ним буде коронована королева-консорт Камілла Паркер-Боулз.

Чарльз, якому до початку церемонії буде 74 роки, стане найстарішою людиною, коронованою королем у британській історії.

Згідно з традицією, майбутній монарх сидітиме на троні, який отримав назву "Крісло для коронації", тримаючи в руках скіпетр і жезл суверена, які представляють його конституційний контроль над нацією, і державу суверена, що представляє християнський світ.

Після того, як Чарльз буде помазаний олією, благословенний і освячений вищим духовенством, йому покладуть на голову корону Святого Едуарда, що офіційно зробить його королем.

Потім він, а також королева-консорт, звернеться до нації з балкона Букінгемського палацу.

Охорона Букінгемського палацу, фото: gettyimages
Охорона Букінгемського палацу, фото: gettyimages

10 вересня Чарльз був проголошений правлячим монархом Великобританії та Співдружності, перш ніж він звернувся до таємної поради.

Зокрема, він сказав: "Правління моєї матері було неперевершеним за тривалістю, самовідданістю і відданістю. Навіть коли ми сумуємо, ми дякуємо за це саме вірне життя. Я глибоко усвідомлюю цю велику спадщину і обов'язки і важку відповідальність суверенітету, які тепер перейшли до мене. .".

Король Чарльз III, кадр з відео
Король Чарльз III, кадр з відео

Нагадаємо, що король Чарльз III, королева-консорт Камілла, принц Вільям і Кейт Міддлтон зустрілися перед похороном Єлизавети II.

Раніше ми повідомляли, що принц Гаррі полив королеву-консорту Англії Каміллу помиями, біограф видала сенсацію.