В Україні ціни на продукти продовжують швидко підвищуватися. Цього разу споживачів попередили про подорожчання овочів – огірків, помідорів та болгарського (солодкого) перцю.

У жовтні ціни на овочі злетіли майже вдвічі. Про це свідчать дані із порталу "Мінфін".

Ціни на овочі. Фото: скрін youtube
Ціни на овочі. Фото: скрін youtube

Середня вартість огірків підвищилася з 66,23 грн/кг до 72,99 грн/кг. Гладкі огірки подорожчали із 70,79 грн/кг до 92,35 грн/кг.

Ціни на огірки, дані Мінфін
Ціни на огірки, дані Мінфін

Популярні новини зараз
СБУ проводить обшуки у Ігоря Коломойського: несплата митних платежів та розтрата Гороскоп на лютий-2023 для всіх знаків Зодіаку: таємне кохання Тельців, труднощі Раків та небезпечне 23 число для Козерогів Кому за 70: всі пенсійні доплати, які мають отримувати українці цієї вікової категорії Українські пенсіонери втратять до 50% виплат: у ПФУ дають лише 10 днів
Показати ще

Цінник на червоні помідори злетів із 58,76 грн/кг до 71,45 грн/кг, рожеві набрали в ціні з 63,08 грн/кг до 95,45 грн/кг. Помідори "сливка" подорожчали із 59,51 грн/кг до 109,76 грн/кг.

Ціни на помідори, дані Мінфін
Ціни на помідори, дані Мінфін

Болгарський жовтий перець у середньому подорожчав із 123,68 грн/кг до 142,60 грн/кг.

Ціни на перець, дані Мінфін
Ціни на перець, дані Мінфін

Усіх українців цікавить питання, чому ж овочі так сильно подорожчали, і економіст Олег Пензін назвав причину.

Справа в тому, що споживчий кошик українця загалом продовжує дорожчати. Зокрема, овочі зросли у ціні у 2,5 рази. І насамперед, на ціни впливають нові реалії, в яких перебуває Україна – це війна та стрибок курсу долара. Також причина полягає у погіршенні погодних умов.

Раніше ми писали про те, чи варто зараз закуплятися морквою: ціна раптово змінилася, українцям повідомили, чого чекати далі

Як повідомляв Знай.ua, в Україні продовжує скорочуватися реальний розмір пенсій, і для цього є суттєва причина

Також портал Знай.ua писав, чому дачники завжди помилялися з приводу осіннього підживлення полуниці: несподівана порада