Попри те, що сьогодні здійснювати покупки, оплачувати комунальні послуги, штрафи, здійснювати будь-які транзакції можна віддалено, інколи все ж доводиться користуватися послугами банкомата.

І, на жаль, інколи трапляється так, що він "з'їдає" вашу карточку. Така несподівана ситуація часто приводить до паніки й людина у результаті абсолютно не знає, що має робити. То ж українцям детально пояснили, що робити у такому випадку.

Що робити, коли банкомат зажував картку

Спробуйте визначити, чому саме банкомат "проковтнув" картку, адже від цього залежатимуть ваші подальші дії. Причини можуть бути наступними:

  • Технічна несправність банкомата, яка спричинила збій у системі. У такому разі ви будете бачити лише край своєї картки, але дістати її не зможете.
  • Картка прострочена або заблокована банком.
  • Картка має електромагнітне або механічне пошкодження. Якщо після завершення операції клієнт не забрав картку.
  • Некоректне введення ПІН-коду, що є найчастішою причиною. Зазвичай банк надає 3 спроби для його введення.

Банкомат, фото: nguoivietodessa.com
Банкомат, фото: nguoivietodessa.com

Дії, які потрібно виконати насамперед, не відходячи від банкомата:

  1. Врахуйте, що буває таке, що термінали зависають, іноді досить лише почекати кілька хвилин і він знову запрацює.
  2. На кожному банкоматі є кнопка "Cancel", "Скасувати", натиснувши її можна вилучити картку. Важливо утримувати кнопку 3-5 хвилин, а не натискати її кілька разів поспіль. На екрані повинно з'явитися повідомлення, в якому вам запропонують анулювати операцію. Необхідно продовжувати однією рукою утримувати кнопку "Скасувати", а другою – підтвердити скасування операції на екрані.
  3. Якщо банкомат розташований у приміщенні банку, потрібно звернутися до співробітника по допомогу.

Банкомати не працюють на окупованих територіях. Фото: скриншот з  відео
Банкомати не працюють на окупованих територіях. Фото: скриншот з відео

Популярні новини зараз
Горскоп на неділю, 15 грудня: час перезарядися і подумати про важливе Дешевий зв'язок для пенсіонерів: у "Київстар" зробили заяву Інвалідам, УБД та навіть пенсіонерам: українців двічі на тиждень безкоштовно забезпечать продуктами, як отримати В ТЦК поставили крапку у питанні мобілізації 50-річних чоловіків: "Є директива..."
Показати ще

У випадку, якщо повернути картку одразу не вдалося, необхідно її заблокувати. Тому відходьте від банкомата доти, доки ви не заблокували картку. Адже з часом банкомат може перезавантажитися, скинути всі операції та повернути картку. Пошукайте на банкоматі номер компанії, яка його обслуговує та зв'яжіться з її спеціалістами, дотримуючись їхніх інструкцій.

Як заблокувати банківську картку

Для цього потрібно зателефонувати у свій банк і дотримуватися вказівок, або зробити це через мобільний додаток. Опція блокування картки є в будь-якому мобільному банкінгу. Також можете звернутися до працівника банку, якщо банкомат розташований безпосередньо в приміщенні. Для блокування картки в такому разі знадобиться паспорт, водійське посвідчення або інший документ, що засвідчує особу.

Банкомат. Фото: youtube
Банкомат. Фото: youtube

Нагадаємо, питимемо несолодку каву і чай? Виробники цукру зіткнулися з проблемами

Як повідомляв "Знай.ua", очищення води в домашніх умовах: дієві способи, які виручать у складний момент

Також "Знай.ua" писав, українцям повідомили обов'язкову умову призначення пенсії: терміни обмежено