Українців попередили, що електронний лікарняний може не сформуватися з кількох причин. Фахівці пояснили нюанси його оформлення та надали інструкцію.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це йдеться у новому пості на фейсбук-сторінці "Пенсійного кур'єра".
"Електронний листок непрацездатності формує лікар – одразу після створення медичного висновку відповідне повідомлення надходить на номер пацієнта. Переглянути сформований е-лікарняний можна в особистому кабінеті на вебпорталі Пенсійного фонду України.", - йдеться у повідомленні.
Як повідомляють у ПФУ, електронний листок непрацездатності може не сформуватися з кількох причин:
- у реєстрі застрахованих осіб Держреєстру загальнообов'язкового державного соцстрахування відсутня інформація про трудові відносини особи на дату початку періоду її непрацездатності;
- у відповідному реєстрі відсутнє повідомлення про прийняття працівника на роботу;
- в обліковій картці застрахованої особи зазначені некоректні чи неактуальні відомості.
При підтвердженні першого та другого випадків потрібно звернутися до роботодавця, який має надати податковий розрахунок сум доходу, нарахованого чи сплаченого на користь особи, сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску. Він також зобов'язаний завчасно повідомляти Державну податкову службу про прийняття працівника на роботу.
Крім того, неточні відомості можна виправити, звернувшись до будь-якого сервісного центру ПФУ або ж онлайн через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду. Після усунення проблем потрібно звернутися до лікаря щодо повторного відправлення медичного висновку про тимчасову непрацездатність до електронного реєстру, пояснюють фахівці.
Нагадаємо, у ПФУ пояснили важливий нюанс нарахування пенсії чоловікам: потрібно виконати одну умову
Як повідомляв "Знай.ua", чому булочки та хліб вам не вдаються: як правильно використовувати дріжджі, у цьому часто помиляються
Також "Знай.ua" писав, свіжий базилік на підвіконні: як виростити ароматну зелень у будь-який сезон року