Досвідчені садівники поділилися корисними порадами про те, чим, як і коли вкривати молоді дерева на зиму. Саме час прислухатися до цих порад і подбати про свій сад, щоб наступного року він віддячив вам хорошим врожаєм.

Про те, якого догляду потребують молоді дерева у саду перед приходом зими, розповідає "Сад город Енциклопедія від А до Я". За словами дачників, починати вкривати дерева можна лише після встановлення стабільної мінусової температури (близько -5° С).

Відзначається, що для укриття підійде практично будь-який матеріал. Проте багато садівників віддають перевагу саме ялиновим і ялівцевим гілкам, які прив'язують довкола стовбура голками вниз, при цьому легка заглиблюючи в землю.

Коріння плодових дерев, скріншот: YouTube
Коріння плодових дерев, скріншот: YouTube

В іншому випадку, у разі відсутності таких гілок, ефективно використати можна наступні матеріали: спанбонд, мішковину, мішки та сітки для зберігання овочів, м'яку будівельну сітку, старий одяг або будь-яку непотрібну тканину, руберойд, лінолеум, поролон, підкладку під ламінат тощо.

Популярні новини зараз
Абоненти Vodafone залишаться без зв'язку: кому потрібно терміново замінити SIM-картку Відключення світла не за графіком: Yasno звернулися до українців Нарешті вистачить на комуналку: пенсію рахуватимуть за новою формулою, на скільки збільшяться виплати ТЦК вичищають села – йдуть до тих, хто слабший: військовий обурився несправедливістю мобілізації
Показати ще

Водночас варто пам'ятати, якщо ви вирішили використати з цією метою якийсь з "недихаючих" матеріалів, наприклад, руберойд або лінолеум, необхідно спочатку обернути стовбур дерева якоюсь тканиною, що "дихає".

Інструкція з вкривання молодих дерев на зиму:

  1. Укриваємо штамб і крону.
  2. Щоби саджанець був стійким, встановлюємо довкола стовбура опору, використовуючи для цього гілки чи дошки.
  3. Укривний матеріал нещільно обмотуємо навколо стовбура і перев'язуємо в кількох місцях мотузкою чи дротом.
  4. Нижню частину заглиблюємо в землю, присипаємо ґрунтом та утрамбовуємо. Також укриваємо крону.
  5. Зверху робимо додатковий шар із сітки-рабиці з дрібними осередками, руберойду, гілок шипшини або інших колючих рослин, щоб захистити стовбур від мишей і зайців.

Підготовка саду до зими, скріншот з відео
Підготовка саду до зими, скріншот з відео

Нагадаємо, чому при пранні потрібно додавати молоко: властивість продукту вас точно здивує

Як повідомляв "Знай.ua", українським дітям виплатять новий вид допомоги: хто і на яку суму претендує

Також "Знай.ua" писав, марно витрачені гроші: які дрова засмічують піч і не дають тепла