Хоча чавунна сковорода дуже зручна у використанні, вона має істотний недолік, адже згодом на ній з'являється чорний наліт. Оскільки цей посуд відрізняється довговічністю, з роками шар нальоту стає дедалі товстішим і твердішим.

У результаті видалення нагару стає для багатьох непосильним завданням. Проте врятувати улюблену сковорідку хочеться. Адже її позитивні сторони просто вражають. Наприклад те, що вона забезпечує рівномірне розігрівання їжі, а у процесі приготування до їжі не потрапляють небезпечні сполуки.

Проте, врятувати улюблену чавунну сковорідку можна. Щобільше, вам не доведеться застосовувати стандартні дорогі засоби для чищення.

прибирання, фото Pxhere
прибирання, фото Pxhere

Чим очистити важку чавунну сковорідку від багаторічного нагару

  1. Для цього потрібно використати сіль певного різновиду, а саме великого помелу і не йодовану. То ж для початку підготуйте упакування із хлоридом натрію.
  2. Розігрійте порожню сковорідку на слабкому вогні. Як тільки чавунна поверхня набуде достатньої температури, насипте на неї сіль, приблизно сантиметровий шар.
  3. Орієнтовно через чверть години посуд можна знімати з плити й очистити сковороду від солі.
  4. Тепер налийте в очищену сковорідку трохи олії. Гаряча в'язка рідина поглине залишки солі.
  5. Залишилося лише промити сковорідку чистою водою і протерти рушником.

Очищення чавунної сковорідки, скріншот з відео
Очищення чавунної сковорідки, скріншот з відео

Популярні новини зараз
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Показати ще

Нагадаємо, українцям нагадали про борги за комуналку: як це вплине на призначення субсидії

Як повідомляв "Знай.ua", викиньте це негайно: як переконатися, що їжа безпечна для вживання, якщо холодильник довго не працював

Також "Знай.ua" писав, продукти, які допоможуть зігрітися: збережуть тепло у критичній ситуації