Українці почали зовсім інакше ставитися до російської мови. Тепер це принципово, і ворожою мовою говорити соромно.

Про це 24 каналу розповів директор соціологічної групи "Рейтинг" Олексій Антипович.

Після 24 лютого багато українців, які до війни розмовляли російською, почали масово переходити українською. Все це пов'язано з тим, що нашим людям не хотілося мати нічого спільного із вбивцями.

День української писемності та мови 9 листопада, фото: Знай.ua
День української писемності та мови 9 листопада, фото: Знай.ua

Все менше людей у ​​публічному просторі розмовляють російською, і це не може не тішити. Говорити російською нарешті соромно. Ще не всі до цього дійшли, але в розмові з незнайомцями чи в магазинах це дуже відчувається, і процес необоротний.

Популярні новини зараз
До 1500 грн збільшення: чого очікувати українцям від березневої "супериндексації" пенсій 28 січня не виходьте з дому і обов'язково стукайте по дереву: прикмети та заборони на день Павла Фівейського Врахування доходів при призначенні субсидії: яка умова буде вирішальною До 60-ти чекати не потрібно: українцям запропонували вийти на заслужений відпочинок у 54 роки, що необхідно
Показати ще

"Ці люди починають робити свою російську тихіше, а це вже перша ознака, що тобі соромно за свою мову", - вважає Олексій Антипович.

День української писемності та мови 9 листопада, фото: Знай.ua
День української писемності та мови 9 листопада, фото: Знай.ua

Сьогодні 76-80% українців вважають українську своєю рідною мовою, але лише половина з них розмовляють нею вдома. А ось ще кілька років тому не менше 40% громадян рідною називали саме російську. Прикро, що людям треба пройти через війну, щоби це усвідомити.

Крім того, 86-90% вважають, що українська має бути в нашій країні єдиною державною мовою, а раніше таких було не менше 25%.

Однак, чоловік вважає, що, незважаючи на позитивну динаміку, повністю російська мова в нашій державі, мабуть, не зникне принаймні найближчими роками.

Нагадаємо, що політолог назвав перші провісники великої революції в Росії: все залежатиме від виборів та путіна

Раніше повідомлялося, що матері окупантів почали бунтувати через бідність країни: благають путі вивести війська, і витрачати гроші на громадян

Також Україні загрожує повне занурення у темряву, якщо головну проблему не вирішити вже зараз