Термін фінансування листків непрацездатності зменшили з десяти до трьох днів. З 1 січня Пенсійний фонд України є уповноваженим органом управління в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та від нещасного випадку на виробництві.

У Міністерстві соціальної політики повідомляють, це сталося завдяки приєднанню Фонду соціального страхування до ПФУ.

Лікарняний. Фото: скріншот youtube
Лікарняний. Фото: скріншот youtube

Зазначається, що оплачувати лікарняний впродовж п'яти днів роботодавець має за власний кошт, з шостого — завдяки страховим коштам, з 18-го — у разі нещасного випадку на виробництві.

Раніше зарахування роботодавцям коштів відбувалося впродовж 10 днів, але з січня термін виплат скоротили. Пенсійний фонд України має здійснювати таке фінансування протягом 3-х днів після надходження заяви-розрахунку.

Популярні новини зараз
Старих субсидій вже не буде: українцям показали, як зміниться допомога на оплату комуналки з 1 квітня Українські імена, від яких полякам "зносить дах" через красу: вам пощастило, якщо ви їх носите Черги — не проштовхнешся? АТБ оголосили суперакцію зі знижкою в 50%, але є нюанс Заборона на виїзд з України підліткам з 13 по 18 років: у Держприкордонній службі дали пояснення
Показати ще

Під час формування заяви-розрахунку використовується інформація з електронного листка непрацездатності та Реєстру застрахованих осіб. Також підкреслюють, що до заяви-розрахунку можна додавати коментарі, пояснення та, за необхідності, скановані копії документів, які можуть бути використані при прийнятті рішення щодо фінансування.

Нагадаємо, ми писали, як українцям знайти аптеки з безкоштовними ліками: декілька доступних способів.

Як повідомляв "Знай.ua" в Україні тарифи на електроенергію зростуть на 47%: мережею шириться небезпечний фейк.

Також "Знай.ua" інформував, про новий фейк росіян для дискредитації СБУ: погрожують чоловікам, які опинилися закордоном.