Тривожність має дві складові — емоційну та фізичну. Тому для того, щоб впоратися з тривожністю, слід усвідомлювати, що для тривожності існують певні симптоми, які варто знати.

Лікарі називають основні симптоми тривожності, як спустошеність, дратівливість, почуття безвиході й власної нікчемності, втрата інтересу до діяльності або життя в цілому, порушення сну, проблеми з концентрацією уваги, безсилля, уповільнена реакція або ж, навпаки, нервова непосидючість.

Тривожність та стрес. Фото: скриншот Youtube
Тривожність та стрес. Фото: скриншот Youtube

Є характерні запитання, які людина ставить собі у стані занепокоєння:

"Чи досить добре я справляюся з роботою?" – занепокоєння щодо власної продуктивності. "Чим я хочу займатися насправді?" – екзистенційна тривога. "Чи досить я успішний порівняно з однолітками?" – соціальна тривога.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Показати ще

Декілька корисних технік для подолання тривожності.

Розслабте плечі та зробіть кілька кругових рухів головою.

Сформулюйте емоції словами. Наприклад: "Я відчуваю злість і занепокоєння". Вимовте це вголос, щоб дистанціюватися від емоції та подивитися на неї зі сторони.

Влаштуйте прибирання: якщо навести лад вдома або на робочому місці, це допоможе навести лад і в голові.

Запитайте себе: "Що найгірше може статися?" Потім: "Як би я впорався з цим?" Дайте відповідь.

Прийміть ванну, нехай ваше тіло і м'язи відпочинуть у теплій воді.

З ким би Вам не довелося спілкуватися, завжди пам'ятайте про мету розмови. Будьте уважні до тем, які Вам незрозумілі і тим більше неприємні, як би сильно Ви не хотіли досягти успіху у спілкуванні з потрібною вам людиною. Ніколи не нав'язуйтесь людям, які не виявляють жодної ініціативи у спілкуванні.

  • Матеріали новинного характеру не можуть вважатися призначенням лікаря і прирівнюватися до них. Перед прийняттям рішення обов'язково проконсультуйтеся з лікарем і зверніться до фахівця.

Нагадаємо, ми писали, що корисна не тільки в побуті та кулінарії, але ще й у питаннях краси: як можна застосовувати харчову соду.

Як повідомляв "Знай.ua" як приготувати м'ясо без м'яса: ідеальний рецепт із борошна, коли ціни на курку злетіли до небес.

Також "Знай.ua" інформував, що супермаркети порадували українців обвалом цін на популярну рибу.