Українські парламентарі невдовзі можуть прийняти законопроєкт щодо впровадження електронного акцизу на алкогольну та тютюнову продукцію, в тому числі на рідини для електронних цигарок.

Таким чином хочуть впровадити більший та прозоріший контроль над обігом підакцизних товарів та наблизить українське законодавство до європейського. Йдеться про законопроєкти №8286 та №8287.

Алкоголь дорожчає: фото з відкритих джерел
Алкоголь дорожчає: фото з відкритих джерел

Після введення електронної акцизної марки на спиртну та тютюнову продукцію, вся вона буде задекларована та її можна буде відстежувати. Імовірно, що з введенням електронної акцизної марки ціни на продукцію почнуть рости, що з одного боку може спричинити збільшення продажу саморобної алкогольної продукції. А для декого змусить задуматись, та почати вести здоровий образ життя.

У законопроєктах йдеться про те, що акцизна ставка зросте на алкогольні напої, які міцніші за 1,25%, але не вище 22%, серед них ігристі та газовані вина, напої з додаванням етилового спирту. Наразі акциз становить 8,42 гривні, а підвищиться до 12,23 гривні за 1 літр.

Популярні новини зараз
Комунальники вирішили не церемонитися: який тариф злетить одразу на 90% Майже на 60% більше: тарифи на вивіз сміття перевищили межу розумного Українців приготували до нових платіжок за газ – як раніше вже не буде: що відбувається Звички доведеться міняти: Нацбанк оголосив про великі зміни
Показати ще

Зазначається, що у разі ухвалення законопроєктів, зміни до продажу та ввозу продукції будуть впроваджені вже поточного літа, а саме у липні 2023 року, а деякі норми запрацюють з січня 2024 року.

Тепер на кожній пляшці, та пачці цигарок можна буде просканувати QR-код та дізнатися, чи за них сплачено податок, звідки було ввезено продукцію, де зберігалася, де реалізовувалася.

Нагадаємо, ми писали, що борщ і салати влетять у копійчину: супермаркети підняли ціни на буряк та капусту.

Як повідомляв "Знай.ua" смаженої рибки тепер так просто не поїси: ціни в супермаркетах поповзли вгору.

Також "Знай.ua" інформував, новий делікатес? Як змінилися ціни на морожену рибу.