В Україні можуть підняти тарифи на деякі комунальні послуги, зокрема воду та електроенергію. Така ймовірність пов'язана з запланованим навесні переглядом граничних цін. Про це розповів голова правління Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко.

Експерт заявив, що в Україні діє мораторій на підвищення тарифів на тепло, гарячу воду, газ і його розподіл. Дані комунальні послуги згідно із законом не підніматимуть поки що діє воєнний стан і протягом 6 місяців після його скасування. Водночас, НКРЕКУ має необхідні важелі, щоб підвищити тарифи на воду та світло.

Платіжки за комуналку. Фото: скрін youtube
Платіжки за комуналку. Фото: скрін youtube

"Враховуючи, що була заява голови НКРЕКУ, а вони мають прямий вплив на тарифи на електроенергію, тобто вони своїм рішенням можуть ухвалити рішення про зростання тарифів на електроенергію та воду. Тут можна очікувати, як варіант, – підняття тарифів на водопостачання, водовідведення та електроенергію, причому як для бізнесу, так і для побутового споживача. Але чи зростатимуть тарифи, поки що немає жодних гарантій", - зазначив Олег Попенко.

Скрін, відео YouTube тарифи
Скрін, відео YouTube тарифи

Популярні новини зараз
"У нього загострюється...": диктатор путін мутує через препарати, двійники більше не допоможуть Вийти сухим із води не вдалося: суд заарештував ще одного учасника "п'яних вечірок", який знущався з дівчат Українські імена, від яких полякам "зносить дах" через красу: вам пощастило, якщо ви їх носите З Європи можуть видворити тисячі українських біженців: хто може потрапити "під роздачу"
Показати ще

Експерт додав, що наприкінці грудня 2022 року вже планували піднімати тарифи на воду, але незабаром скасували це рішення. Саме тому немає 100% впевненості, що підвищення відбудеться.

Раніше портал Знай повідомляв, в Обленерго розповіли, чому суми у платіжках українців за електроенергію не знизилися і на кілька гривень.

Також наш портал інформував, чи мають українці право на субсидію у разі втрати роботи: головні зміни в соцдопомозі.

Крім того, ми писали, світла немає, а платіжки є: як українцям попрощатися із "завищеними" сумами на комуналку.