Унікальну монету номіналом 15 копійок продають на аукціоні Violity. Монета була випущена у 1992 році та виготовлена з міді.

Більшість монет на той час виготовляли з немагнітної сталі. Крім того, висока вартість монети обумовлена тим, що вона не знаходилась у вжитку. Спочатку за монету просили 4005 грн, але за добу ціна її виросла до 6 000 грн і це не остаточна ціна.

Монета. Фото: скриншот Violity
Монета. Фото: скриншот Violity

Монету номіналом у 15 копійок хотіли ввести у вжиток разом із трьома копійками, але передумали, тому випуск був непридатним.

Монета знаходиться на Чернігівщині, автор лота може відправити її Новою поштою. На фото видно невеликий дефект на аверсі монети. Схоже на окис міді.

Популярні новини зараз
Українські пенсіонери отримають по 590 гривень "бонусів": хто перший у списку Тариф на світло зросте вдвічі: українцям зізналися, скільки доведеться платити вже з 1 квітня За комуналку платити більше не будемо: українці дізналися, тарифи на які послуги точно не зростуть Дмитро Комаров не може оговтатися після такого горя: "В одну мить знищено"
Показати ще

Монета. Фото: скриншот Violity
Монета. Фото: скриншот Violity

Традиційно на аверсі зображено герб, слово "Україна" та дата 1992. На реверсі вказано номінал "15 копійок" та зображено ягоди з гронами. Діаметр 15-копійчаної монети – 1,9 см. Вага – 2,08 г. — йдеться у описі.

Монета. Фото: скриншот Violity
Монета. Фото: скриншот Violity

Найціннішими вважаються монети, які виготовлені пробним номіналом, а також дефектами при виробництві. Колекціонери вважають особливо цінними монети номіналом в 1-2 копійки, які були викарбувані в 1992 році. Партія монет того року була виготовлена з певними особливостями. Саме рідкісний брак робить копійки настільки цінними.

Нагадаємо, ми писали, за яку копійчану монету можна отримати 8000 грн: треба знати маленький секрет.

Як повідомляв "Знай.ua", за яку монету в Україні можна отримати 40 тисяч: в чому ексклюзивність.

Також "Знай.ua" інформував, 5 знаків зодіаку розбагатіють вже найближчим часом: астрологи назвали везунчиків.