Народний депутат від фракції "Слуга народу", голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев прокоментував коливання курсу валют, та зробив свій прогноз щодо курсу валют на найближче майбутнє.

За його словами, не варто очікувати довоєнних показників курсу долара ні найближчим часом і в осяжному майбутньому. Про це розповів у інтерв'ю виданню "Українські новини".

Курс валют. Фото: скрін youtube
Курс валют. Фото: скрін youtube

Зокрема підкреслив, що повернення курсу до показників початка 2022 року не варто очікувати.

Я не бачу підстав для істотного просідання курсу, але й не бачу підстав для того, щоб курс повернувся до довоєнного періоду. Такого не буде, – сказав він.

Популярні новини зараз
Молитва до святої Дарії, яку варто прочитати всім 1 квітня: "Господь Бог благословив тебе..." Мурат Налчаджіоглу принизив колишню Ані Лорак лише парою вчинків: співачка на таке не здатна Встигнути до 3 квітня: у ДТЕК пояснили, що необхідно зробити всім українцям У Пенсійному фонді розповіли про "хитрість" для збільшення пенсії: хто і як може скористатися
Показати ще

Гетьманцев вважає, що вплив інфляції у 22% неможливо повернути назад, і хоча вона в реаліях була нижча ніж її очікували, це руйнівно вплинуло на економічний стан країни. Він підкреслив, що причиною того, що рівень інфляції не досяг критичних показників стала робота Нацбанку.

Правильним рішенням, на думку фінансиста та економіста, стало те, що НБУ одразу зафіксував курс долара. Саме це стримало процес девальвації.

Крім того, Україна зберегла відносну макрофінансову стабільність. Це стало можливим також завдяки зоолтовалютним резервам Нацбанку та вливаннями від міжнародних партнерів.

Звісно допоки триває війна тиск на курс буде зберігатись, але якщо допомога надходитиме в таких же обсягах, я не бачу вагомих передумов для суттєвої корекції офіційного курсу, — підкреслив Гетьманцев.

Нагадаємо, ми писали, що у Нацбанку розповіли, що буде з офіційним курсом долара у найближчому майбутньому.

Як повідомляв "Знай.ua", 40 гривень, не більше і не менше? Українцям розповіли, що буде з доларом у лютому.

Також "Знай.ua" інформував, як навчитися заощаджувати кошти: помилки, про які ви і не здогадувалися.