Основну роль у запуску фізіологічної реакції "бий або біжи" може грати не лише адреналін, але й не надто відомий гормон остеокальцин.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВчені Джерард Карсенті та його колега з Медичного центру Ірвінга при Колумбійському університеті визначили, що значення кісткової тканини часто недооцінюється, хоча вона забезпечує організм не тільки структурною підтримкою і захистом, але і виробляє клітини крові, бере участь в роботі імунітету та синтезує гормони. Результати дослідження
Саме цій функції скелета присвячені дослідження команди Джерарда Карсенті. Йдеться про дослідження, де вчені піддавали мишей стресовим впливам, вимірюючи рівні різних гормонів. При цьому відзначалося різке збільшення кількості як адреналіну, так і остеокальцину.
Після чого піддослідним було видалено хірургічним шляхом кори наднирників і штучного придушення її функцій. Як і можна було очікувати, у відповідь на стрес у них різко зростав рівень остеокальцину: виробляти адреналін вони були нездатні.
Цікаво, що гризуни з адреналектомією і пацієнти з наднирковою недостатністю все ще можуть встановити нормальну реакцію на гострий стрес. Генетичні експерименти показують, що це пов'язано з подвоєнням циркулюючого остеокальцину у цих тварин.
Нагадаємо, ми писали, про користь та шкоду від часнику: безліч корисних властивостей, але є свої мінуси.
Як повідомляв "Знай.ua" які лікарські рослини можна виростити в домашніх умовах.
Також "Знай.ua" інформував, жінки з найсильнішою енергетикою: десять імен, наділених особливою силою.