У Міністерстві охорони здоров'я України відповіли на питання про те, чи безпечно робити кілька щеплень в один день. Численні дослідження довели, що це абсолютно безпечно і не викликає додаткових побічних реакцій, пояснюють там.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯк відзначається у новому дописі на офіційній фейсбук-сторінці МОЗ, введення кількох вакцин одночасно є стандартною світовою практикою, яка допомагає швидше отримати необхідний захист та зменшити кількість візитів до лікаря.
"Одночасне введення декількох вакцин не може ослабити чи перевантажити імунітет людини. Із самого народження ми щоденно контактуємо з тисячами бактерій та вірусів. Наша імунна система працює в режимі 24/7, без відпусток та вихідних. І зустрічає вона живих активних збудників, а не знешкоджених чи ослаблених, як у вакцинах. Тому декілька вакцин в один день, або ж одна багатокомпонентна вакцина, не буде для неї проблемою", - пояснюють у МОЗ.
Водночас у Міністерстві охорони здоров'я наголошують, що не всі вакцини можна комбінувати:
- Так, вакцину від COVID-19 можна вводити одночасно лише з неактивованою вакциною від грипу. З усіма іншими щепленнями потрібно дотримуватися інтервалу мінімум у два тижні.
-
Вакцину БЦЖ вводять з інтервалом в один місяць з іншими, крім вакцини від гепатиту B.
"Якщо ваша дитина чи ви надолужуєте календар щеплень або хочете зробити ще й декілька додаткових рекомендованих щеплень, порадьтеся із сімейним лікарем. Він запропонує вам схему вакцинації з урахуванням особливостей кожної з вакцин.", - йдеться у повідомленні відомства.
Нагадаємо,
Як повідомляв "Знай.ua", яку довідку потрібно подати у 2023 для нарахування пенсії: необхідна у двох випадках
Також "Знай.ua" писав, українцям повідомили про нововведення стосовно виготовлення паспорта: що потрібно знати