У Міністерстві охорони здоров'я України батьків попередили про небезпеку, адже на території нашої держави вже зафіксовано два випадки кору.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯк повідомили у відомстві обидві дитини – з однієї родини, одна з них раніше отримала першу дозу щеплення проти кору, друга не була вакцинована. Про це йдеться у новому дописі на офіційній фейсбук-сторінці Міністерства охорони здоров'я України. Там наголошують, що хвороба із симптомами триває до 4 тижнів і більше.
"Інкубаційний період кору (період, коли симптоми ще не проявляються) становить 6-21 день. Потім проявляються симптоми: висока температура, головний біль, нежить, сухий кашель, збільшення лімфовузлів, запалення слизової оболонки очей (сльозотеча, світлобоязнь, гнійні виділення), пронос та блювота. На 4-5 день хвороби з’являється червоний висип, який починається зі шкіри голови й обличчя, а згодом розповсюджується на все тіло.", - йдеться у повідомленні.
У міністерстві відзначають, що кір небезпечний серйозними ускладненнями. Зокрема, мова йде про пневмонію, отит, енцефаліт (запаленням мозку) тощо, а також може призвести до інвалідності та смерті. І що найгірше - ліків проти кору не існує, проте захворюванню можна запобігти. У МОЗ відзначають, що завдяки вакцинації вдалося знизити захворюваність на кір у десятки разів.
"Дві дози вакцини захищають від кору. Відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень, дітей в Україні вакцинують від кору в рік, а в 6 років здійснюють планову ревакцинацію. Крім того, якщо вашій дитині від 6 місяців, то за наявності епідемічних показань, можна ввести нульову дозу вакцини, яка не зараховується як перша доза вакцинації.", - йдеться у повідомленні.
То ж у МОЗ закликали батьків подбати про захист своїх дітей. У міністерстві відзначають, що вакцина в Україні є, її можна отримати у педіатра чи сім
Нагадаємо,
Як повідомляв "Знай.ua", яку довідку потрібно подати у 2023 для нарахування пенсії: необхідна у двох випадках
Також "Знай.ua" писав, українцям повідомили про нововведення стосовно виготовлення паспорта: що потрібно знати