Раніше ми намагалися знайти відповідь на питання, як діяти особі з інвалідністю, яка отримала повістку, але не бажає служити.

Тоді юрист заявив, що, згідно з чинним законодавством, особи з інвалідністю третьої групи не підлягають призову на військову службу під час військового стану та спільної мобілізації, за винятком тих, хто самостійно виявив бажання бути залученим до ЗСУ.

Видача повістки, фото: Telegram
Видача повістки, фото: Telegram

Наразі ми розповімо, що робити, якщо працівник військкомату просить надати документи на вулиці. За словами адвоката Ростислава Кравця, краще не сперечатися та рухатися далі. Такі речі можна показувати лише працівникам Нацполіції. Військові не мають права затримувати вас. Поліцейський, у свою чергу, повинен також представитися та повідомити вас про причини перевірки документів.

Порядок денний вам можуть виписати, але ви й відмовитися від нього можете, хоча лише за певних умов.

Популярні новини зараз
Мобілізують через помилку: що треба знати перед візитом до ТЦК Українців штрафують за валюту: у кого можуть відібрати 20% заощаджень Не вистачатиме навіть на харчування: з якою зарплатою українці будуть жебракувати на пенсії Шахраї масово "чистять" картки українців: у ПриватБанку порадили, як врятувати заощадження
Показати ще

Вручення повістки, скріншот: YouTube
Вручення повістки, скріншот: YouTube

Військові повинні носити бодікамери. Якщо ви спілкуєтеся з військовим, можете поцікавитися, чи вона включена, щоб мати можливість використовувати ці записи як доказ. Також, ви можете самостійно зняти відео відео на те, що відбувається.

Нагадаємо, повістку доставлять швидко і з вітерцем: українські військкоми роз'їжджають на самокатах, від таких "не втекти"

Як повідомляв "Знай.ua", адвокат зізнався, що українців з інвалідністю можуть забрати на фронт: що потрібно знати

Знай.ua писав, адвокат нагадав, що буде якщо надурити військкомат "гіпсом" або "туберкульозом": "Відправлять на..."