Є побоювання, що в Україну із сусідньої Польщі потрапило дуже небезпечне для здоров'я людини м'ясо. Так, у курячих четвертинках фахівці виявили сальмонеллу.

Про це заявили представники Івано-Франківського районного управління ГУ Держпродспоживслужби.

Курятина, скріншот: YouTube
Курятина, скріншот: YouTube

Повідомляється, що інформація про небезпечний продукт надійшла через систему RASFF. Зокрема йдеться про бактерію Salmonella enterica ser. Enteritidis. Під час перевірки продукції сальмонеллу виявили у двох із п'яти зразках.

Виробник - Cedrob SA Трейдер - AMP Logistyka Sp. z oo, а отримувач - ТОВ "Візія Трейд" у Черкасах. У відомстві попередили реалізаторів товарів, що у разі виявлення небезпечної куртини їм слід повідомити відповідні органи.

Популярні новини зараз
Ігнорувати не можна прийти: як в Україні з 1 червня зміниться загальна мобілізація Коли і на скільки підвищать ціни на воду та газ? У НКРЕКУ готові оголосити рішення вже за кілька днів По 3600 грн щомісяця на півроку: як українцям оформити державні виплати Варус, Сільпо, АТБ вразили ціною борщового набору: "Не такі дорогі ті черешні по 1200 грн"
Показати ще

Також у соцмережах поширюються маніпуляції, що нібито небезпечну курятину з Польщі було завезено в Україну навмисне. Тим не менш, фахівці вже встигли повідомити, що це фейк.

Курятина, скріншот: YouTube
Курятина, скріншот: YouTube

Польська компанія виступала лише посередником між компаніями Єгипту та України. Загалом єгипетський виробник постачав м'ясо також у Латвію, Анголу, Екваторіальну Гвінею, Ліберію та Коморські острови. Усі країни отримали повідомлення з проханням вивести товар із ринку.

Інкубаційний період сальмонельозу може тривати від кількох годин до двох днів. Інфекції, спричинені сальмонельозними хробаками, найчастіше зустрічаються у вигляді гострого гастроентериту або гострої діареї. З'являються нудота та блювання, пронос, спазматичні болі в животі та підвищення температури до 39°С.

Зазвичай, самостійно відрізнити сальмонельоз складно, оскільки його симптоми типові й у харчового отруєння, а деяких випадках нагадують апендицит.

Нагадаємо, ніколи не пригощайте цим свого улюбленця: яка звична нам їжа може занапастити кота.

Раніше повідомлялося, що небезпечна звичка, яка є в житті багатьох з нас: чому дерматологи забороняють вмивати обличчя під душем.

Також, корисний продукт стає отрутою: кому не можна їсти сир - пояснення лікаря.