Для всіх наших шановних читачів, які стосуються отримання пенсійних виплат, є важливі новини. У державі стартувала робота системи меценатських пенсій, у ході якої всі бажаючі можуть зробити благодійний внесок та підтримати пенсіонерів, які одержують мізерні пенсії.

Пенсійний фонд України з 15 лютого 2023 року ухвалив постанову, яка затверджує порядок сплати благодійних пожертв та їх виплати пенсіонерам.

Про це пише портал "На пенсії".

Оформлення пенсії, скріншот: YouTube
Оформлення пенсії, скріншот: YouTube

Згідно з документом, юридичні та фізичні особи можуть перераховувати пожертвування на окремий рахунок Пенсійного фонду України, відкритий в Ощадбанку. Ці перерахування можуть бути знеособленими чи персоналізованими спеціально для певного пенсіонера.

Популярні новини зараз
"Бісять ТЦК": військовий пояснив, чому воєнкоми перегинають палицю у мобілізації В Україні пенсії ставлять на "паузу": у ПФУ відповіли, чому люди залишаються без грошей Пенсіонерам дали лише 10 днів: кого оштрафують та залишать без виплат Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада
Показати ще

Якщо фізична особа або організація роблять благодійну пожертву персоналізовано, то в платіжній інструкції потрібно вказати інформацію про конкретного пенсіонера, якому йде допомога:

- ПІБ;

- дата народження;

- ідентифікаційний код (або серія та номер паспорта для осіб, які за релігійними переконаннями не мають податкового номера).

Пенсіонери, скріншот: YouTube
Пенсіонери, скріншот: YouTube

Доплата пенсіонеру становитиме 70% від внесеного внеску, які він зможе отримати вже наступного місяця. А 30% від суми пожертвування Пенсійний фонд розподілить між пенсіонерами із найнижчими пенсіями у солідарній системі.

"Будь-яка людина, громадянин, який проживає в Україні, за кордоном, може зробити на свій розсуд благодійну пожертву до Пенсійного фонду для того, щоб, наприклад, допомогти збільшити розмір пенсій для своїх батьків, бабусь, або для дідусів, або просто для небайдужої людини", – пояснювала заступник міністра соціальної політики Дар'я Марчак.

Але питання – навіщо до цієї схеми залучати Пенсійний фонд? Адже гроші можна передати близьким із рук до рук, причому це буде все 100%, а не 70. Міністр соціальної політики Оксана Жолнович пояснила це так.

"У нас достатньо людей, які готові робити певні пожертвування та вкладати свою частину доходів у соціально значущі речі. Я думаю, що якусь частину потреб наших малозабезпечених пенсіонерів, яких сьогодні близько 4,7 млн ​​осіб, буде вкрито", – переконана міністр. соціальної політики Оксана Жолнович.

Надбавка до пенсії
Надбавка до пенсії

Як зробити благодійний внесок

Переказати гроші можна онлайн через Портал електронних послуг Пенсійного фонду. У правому верхньому кутку потрібно вибрати опцію "Благодійні пожертвування".

Система запропонує вказати суму, яку ви хочете переказати, та дані пенсіонера для персональної виплати.

Далі ви можете здійснити платіж онлайн через сервіс Portmone. Комісія складе 1,5% від суми, але не менше 3 грн. Гроші буде зараховано протягом трьох днів. Також система може згенерувати відповідне платіжне доручення.

Нагадаємо, пенсіонерам підказали, де шукати роботу після виходу на заслужений відпочинок.

Раніше повідомлялося, що політтехнолог розповів, як росія воює проти власного народу.

Також, "Їдь у свій Бахмут": неадекват нахамив військовому медику під час реабілітації в Буковелі і назвав ЗСУ "скотом".